AnTuTu en çok taklit edilen telefonları açıkladı - TeknoBurada
24 Haziran 2019 Pazartesi
AnTuTu en çok taklit edilen telefonları açıkladı

AnTuTu en çok taklit edilen telefonları açıkladı

Mobil ekosistemde en önemli kriter testlerinden biri olan AnTuTu bu defa ilginç bir istatistik yayımladı. AnTuTu en çok taklit edilen telefonları açıkladı. Platform tarafından hazırlanan rapora göre AnTuTu veritabanındaki cihazların %2.64’ü taklit telefonlardan oluşuyor. Burada taklitten kasıt tasarımı başka bir telefondan alan cihazlardan değil, klon bir aygıt olmasına karşın AnTuTu’ya girişte kendisini orijinal bir ürünmüş gibi gösteren cihazlardan söz ediliyor.

AnTuTu en çok taklit edilen telefonlar

AnTuTu en çok taklit edilen telefonlar

Yayımlanan rapora göre taklit edilen telefonların %36.2’sini Samsung Galaxy telefonlar oluşturuyor. Galaxy S7 edge bu telefonlar arasında ise en fazla klonlanan model olarak karşımıza çıkıyor. İkinci sırada Samsung’un bir başka telefonu Galaxy S7 yer alıyor.

Sahte Apple telefonların oranı %7.72 olarak kaydedilirken, bu telefonlar asında en çok taklik edilenler iPhone 7 ve iPhone 7 Plus. Bunun dışında Xiaomi, Oppo, OnePlus ve Huawei marka telefonların fazlasıyla taklit edildiğini görüyoruz.

AnTuTu’nun hazırlamış olduğu rapora göre taklit edilen telefonların kalitesi oldukça düşük. Bu telefonların %60 oranında maliyetleri düşürmek adına dört çekirdekli işlemciler kullanılıyor. %30’luk dilimde ise sekiz çekirdekli işlemciler kullanılıyor. Ayrıca sahte telefonların büyük bölümünde HD ve Full HD çözünürlüklü ekranlar yer alıyor.

 

2018’de mobil dünyasında bizi heyecanlandıracak beş gelişme!