Akıllı Telefon Kasım 17, 2017 7:00

Doogee esnek ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor

Doogee esnek ekranlı bir telefon üzerinde çalışıyor

Ülkemizde pek fazla duymadığımız Doogee esnek ekranlı bir model üstünde çalıştığı belirtiliyor. LG ve Samsung’un birkaç yıl önce denediği curve (eğimli / esnek) ekranlı akıllı telefonları eminiz birçoğunuz biliyordur. Samsung, dikey eksende eğimli bir ekrana sahip Galaxy Round modeliyle farklı tarz oluşturmuşken, LG firması da G-Flex modelini iki ayrı jenerasyonla piyasaya sunmuştu. Cihaz o kadar esnekti ki, cebinize koyduğunuzda düz hale gelebiliyor, daha sonra da yeniden curve haline geri dönüyordu.

Evan Blass’dan gelen son raporlar (kendisi @Evleaks olarak bilinir) birkaç yeni fotoğraf içeriyor. İlgili Tweet’te göreceğiniz üzere, Doogee firması yeni bir curve ekranlı akıllı telefon üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor.

Ekranın 18.5:9 formatında olacağını ve 6GB RAM + 128 GB depolama opsiyonuyla sunulacağını öğrendiğimiz Tweet içeriğinde, Doogee’nin adını taşıyan esnek bir ekran teknolojisi göze çarpıyor. Ancak bunun muhtemelen prototip bir ekran görüntüsü olduğunu söyleyebiliriz.

Doogee çok kısa bir süre önce çerçevesiz akıllı telefon modeli Doogee Mix’i piyasaya çıkarmıştı. Şimdi ortaya çıkan curve ekranlı akıllı telefona dair verilerle birlikte, bu tip ekranların yeniden popüler olacağından bahsedebilecek miyiz; bunu ilerleyen zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz.

Doogee’nin yeni akıllı telefon prototipine dair düşüncelerinizi yorumlarınızda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Doogee

Doogee

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.