Akıllı Telefon Mart 7, 2017 9:28

Huawei 6GB RAM gücüne gerek görmüyor!

Huawei 6GB RAM gücüne gerek görmüyor!

Akıllı telefon pazarı her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Android ekosisteminde son yıllarda bir RAM savaşı var ki bu savaşı sanırız Asus başlattı. Geçtiğimiz yıl dünyanın ilk 4GB sistem belleğine sahip telefonu Zenfone 2‘yi pazara sunan firmayı amiral gemisi modelleri takip etti ve 4GB artık birçok telefon için standart bir hale geldi. Çinli telefon üreticilerinin 6GB RAM gücüne sahip modelleri pazara sunması Samsung‘un da ilgisini çekti ve Güney Koreli üretici Çin pazarı için geliştirdiği Galaxy C9 Pro modelinde 6GB RAM kullandı. Bu RAM savaşlarının ortasında tanıtılan LG G6, Huawei P10 ve henüz tanıtılmayan ama resmi donanımını bildiğimiz Galaxy S8 ise 4GB RAM gücü ile pazara sunuldu, sunulacak. Birçok kullanıcının ise 6GB RAM gücünü yeni nesi telefonlarda görememesi hayal kırıklığına sebep oldu ama  P-serisi Genel Müdürü Lao Shi yaptığı bir açıklama ile Huawei 6GB RAM konusunda resmi açıklamalarda bulundu.

Huawei 6GB RAM

Yapılan açıklamaya göre 128GB Hafıza 6GB RAM yerine 64GB Hafıza 4GB RAM gücü daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağladığı belirtiliyor. Bunun da kullanıcıya ekstradan donanım ücreti çıkmasına sebep olduğunu belirten Huawei yetkilisinin özellikle şişen donanım ücretleri tarafında haklı bulduğumuzu belirtmeliyiz. Bu açıklamayı yapan kişilerin hangi amaçla bunu yaptığını tabii ki anlayabiliyoruz ama hepimizin daha fazla donanıma sahip olmak istediği de ortadaki en önemli gerçeklerden birisi…

Huawei P10 ön sipariş almaya başladı!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.