Samsung Gear S3 satışa sunuldu

Dünyanın en büyük mobil üreticisi Samsung‘un 1999 yılından beri gelişim gösterdiği giyilebilir ürünleri ile sektörde oldukça önemli bir yere geldi. Bugün lansmanı yapılan ve satışa sunulanSamsung Gear S3 ise oldukça beğendiğimiz Gear S2‘nin çok ama çok ötesinde bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

sasmung-gear-gelisim-sureci-teknoburada

Samsung Gear S3 2 Farklı Model ile Geliyor

Bugün resmi olarak satışa sunulan Gear S3 iki farklı model ile karşımıza çıkıyor.Gear S3 Frontieradı ile anılan ilk model daha çok outdoor tutkunu kişiler için uygunken, stili ön planda tutan ve iş hayatı içinde bulunan kullanıcılar içinGear S3 Classicmodelinin daha uygun bir çözüm olduğunu görüyoruz.

Samsung Gear S3
Samsung Gear S3

Samsung Gear S3 Yeni Özellikler ile Geliyor

Lüks saatlerde bulunan zarif detaylara ve geniş ekranlı bir tasarıma sahip olması nedeniyle diğer akıllı saatlerden farklılaşan Samsung Gear S3, analog saat işçiliğinden ilham alınarak üretildiği belirtiliyor. Akıllı saatlerdeki en önemli sorunlardan birisi olan “saati her zaman göstermeme” ikilemi ise Gear S3 ile son buluyor. 16 milyon renge sahip “Her Zaman Açık Ekran (Always On Display)” özelliği sayesinde, Gear S3’ün ekranı kararmıyor ve her zaman saati gösterebiliyor. Bu özelliği oldukça beğendiğimizi belirtmeliyiz. Giyilebilir ürünlerin en büyük sorunu ise takdir edersinzi ki pil güçleri. Gear S3 test merkezimize geldiğinde detaylı karşılaştırma ve incelemeler ile sizlerle birlikte olacağız ama Samsung’un yaptığı açıklamaya göre Gear S3’ün uzun ömürlü pili tek bir şarj ile 3-4 güne varan kullanımı mümkün kılıyor.

Samsung Gear S3 Teknik Özelilkler

ModelGear S3 frontierGear S3 classic
Ekran1,3” Dairesel Süper AMOLED, 360 x 360, 278ppi, Tam Renkli Daima Açık Ekran, Corning® Gorilla® Glass SR+1,3” Dairesel Süper AMOLED, 360 x 360, 278ppi, Tam Renkli Daima Açık Ekran, Corning® Gorilla® Glass SR+
İşlemciÇift çekirdekli 1.0 GHzÇift çekirdekli 1.0 GHz
İşletim SistemiTizen Tabanlı Giyilebilir Platformu 2.3.2Tizen Tabanlı Giyilebilir Platformu 2.3.2
Boyut46 x 49 x 12,946 x 49 x 12,9
Ağırlık62 gr (kayışsız)57 gr (kayışsız)
Kayış22 mm22 mm
Bellek4GB dâhili bellek, 768MB RAM4GB dâhili bellek, 768MB RAM
BağlantıBluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, GPS/GlonassBluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, GPS/Glonass
SensörHızölçer, Jiroskop, Barometre, Kalp Atış Hızı Ölçer, Ortam IşığıHızölçer, Jiroskop, Barometre, Kalp Atış Hızı Ölçer, Ortam Işığı
Pil380mAh380mAh
ŞarjKablosuz şarj (WPC Endüktif)Kablosuz şarj (WPC Endüktif)
DayanıklılıkIP68 suya ve toza dayanıklılıkIP68 suya ve toza dayanıklılık

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu