Patlama sırası iPhone 5S’te!

Son zamanların popüler haberleri arasına giren patlama vakıaları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. En son haber ise Apple’ın satış rekorları kıran akıllı telefonuiPhone 5Sile ilgili. Görünen o ki patlayan telefonlar kervanına iPhone 5S de dahil oldu.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz günlerdeiPhone 7’nin bir anda alev alması sonucunda çıkan yangın bir aracın yanmasına sebep oldu. Çıkan yangın üzerine iPhone 7 sahibi haklarını aramak içinApple’a dava açtı ve süreç halen devam ediyor. Samsungcephesinden sonra patlama haberleri ile gündeme gelen Apple’dan yeni bir yenipatlama haberi daha geldi.

iPhone 5S
iPhone 5S

MyDriverssitesinin yer verdiği habere göre,Jinan LiuisimliiPhone 5Ssahibi telefonunu şarja takıp tuvalete gitti. Bir süre sonra geri dönenJinan Liu, yatağının üzerinde şarja bıraktığıiPhone 5S‘inalev aldığını gördü. Hızlı bir şekildeiPhone 5S‘ini alıp musluk suyuna tutan Lui, başına gelebilecek büyük bir felaketin de önüne geçmiş oldu.

Gelişen teknoloji ile birlikte, tehlikeli bir hal almaya başlayan akıllı telefonların patlama / yanma olaylarının önüne geçmek için yetkililerinin bir takım önlemler alması gerekiyor. Günümüzde dört insandan üçü akıllı telefon kullanıyor. Bu da şu anlama geliyor ki, her dört kişiden üçü kullandığı akıllı telefonu yüzünden zarar görebilir. Bunu dikkate alarak akıllı telefon üreticilerinin kalite yönetim sistemlerini ciddi anlamda revize etmeleri gerekiyor.

Yaşanan bu sorunlardan sonra akıllı telefon üreticileri olaylara nasıl engel olacak? ve patlama olaylarının devamıgelecek mi? büyük merak konusu…

iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL hız testi! [Video]

google-pixel-pixel-xl-black

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu