AppleDonanım

13 inç MacBook Pro 2016 parçalandı

Apple geçtiğimiz ay yaptığı bir lansman ile yeni nesil dizüstü bilgisayarı MacBook Pro‘yu tanıttı. Büyük bir inovasyonu beraberinde getiren yeni MacBook Pro F tuşları yani fonksiyon tuşları yerine konan OLED ekran ile karşımıza çıkarak hepimizi şaşkına uğrattı. Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama bu OLED ekranın dokunmatik ekranlardan çok daha fazlasını sunduğunu görüyoruz. Laptopunuzun ekranı tam olarak dönmüyorsa ve tablet moduna geçiş yapamıyorsanız dokunmatik bir ekrana pekte ihtiyacınız olmayabilir. Type-C bağlantı noktasını es geçen Apple, dokunmatik ekran donanımını da sanırız es geçiyor. Teknolojik ürünleri parçalamasıyla ünlü iFixit ekibi bu kez 13 inç MacBook Pro 2016 içini açtı. Bu açılan ürünün OLED ekranı olmadığını da bu noktada hatırlatalım.

13 inç MacBook Pro 2016
13 inç MacBook Pro 2016

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan iFixit‘in 13 inç ekran boyutuna sahip MacBook Pro 2016‘yı nasıl parçaladığına yakından bakalım. Videoda en dikkat çekici taraf ise 13 inç‘lik MacBook Pro‘nun pil gücü oluyor. 4781 mAh pil gücüne sahip olan laptopun 54,5 W/hr gibi de bir değeri var. Ortalama bir telefon bataryasının 3000 mAh olduğu gözününe alınırsa Apple‘ın aslında pil tarafında ne kadar önemli bir iş ortaya koyduğuna da şahit oluyoruz. 10 saat kullanım ömrü olduğu iddia edilen yeni nesil 13 inç MacBook Pro‘nun gerçek hayatta nasıl bir pil performansı sunacağını oldukça merak ediyoruz.

Not: Bunu evde denemeyin!!!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu