1080p Gelişmiş bit Hızı Artık Android İçin Kullanılabilir

Bir süre önce YouTube’un iOS ve Web sürümlerinde kullanıma sunulan 1080p Gelişmiş bit özelliği şimdi Android kullanıcıları için yayında.

Google,  bu yılın başlarında YouTube Premium aboneleri için Gelişmiş Video Kalitesini kullanıma sundu. 1080p gelişmiş bit hızı birkaç ay önce iOS, geride bıraktığımız temmuz ayında ise Web için kullanıolmaya başlandı. YouTube beklenen özelliği şimdi Android kullanıcıları ile buluşturuyor.

iOS ve web’de bulunan özelliğe benzer şekilde, 1080p HD video kalitesine ek olarak, Android’de Premium üyeler için 1080p HD video kalitesinin yeni geliştirilmiş bit hızı sürümü var.

YouTube, geliştirilmiş bit hızı sürümünün, özellikle yüksek ayrıntı ve hareket içeren videolar için ekstra netlik sağlayacağını söylüyor. Yeni özellik tüm videolar için mevcut olmayacak. Ayrıca hangi videoların bu özellik için uygun olduğu da belli olmayacak.

YouTube Premium kullanıcısı mısınız? Gelişmiş bit hızı seçeneğini Android, web veya iOS’ta denediniz mi? Standart 1080p ile 1080p gelişmiş bit hızı seçenekleri arasında herhangi bir görüntü farkı bulabildiniz mi?

Gelişmiş bit hızı nedir derseniz, Webtekno‘da yer alan habere göre YouTube’un 1080 p kalitedeki bit hızı ise 8-10 Mbps aralığındadır. YouTube’da izlediğimiz bir 1080p video ile satın aldığımız bir DVD’deki 1080p görüntünün kalitesinin farklı olmasının ardındaki neden de bu. 1080p Premium, aynı çözünürlükte daha yüksek bit hızı sunarak görüntü kalitesini artırmaya odaklanacak.

Başa dön tuşu