Snapdragon 8+ Gen 2 İşlemcili Telefonlar Belli Oldu

Qualcomm yılın ikinci yarısı için Snapdragon 8+ Gen 2 yonga setini hazırlıyor. Bu işlemciyi kullanacak markalar şimdiden açıklandı.

Qualcomm geleneği bozmayarak mevcut amiral gemisi işlemcinin Plus versiyonunu yılın ikinci yarısı için duyuracak. Snapdragon 8+ Gen 2, öncülüyle kıyaslandığında esasen hız aşırtılmış bir versiyon olacaktır.

Digital Chat Station adlı hesap Snapdragon 8+ Gen 2’nin şu an Xiaomi, Meizu, OPPO ve iQOO dahil olmak üzere önde gelen Çinli markalar tarafından test edildiğini aktardı. Kaynağa göre 2023’ün üçüncü çeyreğinde çıkış yapması bekleneniQOO 11s, Snapdragon 8+ Gen2 yonga setini kullanan ilk telefon olacak. Buna ek olarak Redmi K60 Ultra modelinin de yine aynı işlemciye sahip olacağı bildiriliyor.

Hangi OPPO akıllı telefonun Snapdragon 8+ Gen 2’yi kullanacağı belirsizliğini korurken, sızan bilgiler Realme GT Neo 6’nın bu güçlü yonga setini kullanan cihazlardan biri olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, OnePlus Ace 2 Pro’nun gelecek sürümünde de yine Snapdragon 8+ Gen 2’yi görebiliriz.

Yakın zamanlı bir raporda, daha önce Samsung telefonlarına özel olan Snapdragon 8 Gen 2’nin daha hızlı versiyonun artık diğer markalar tarafından da kullanılabileceği belirtildi. Burada sözü edilen işlemcinin Snapdragon 8+ Gen2 olduğu tahmin ediliyor.

Samsung’un Galaxy S23 serisinde kullanılan Snapdragon 8 Gen2 işlemci versiyonu, standart Snapdragon 8 Gen2 yongasına kıyasla %5 daha hızlı CPU, %5,7 daha hızlı GPU ve gelişmiş AI işleme özelliğine sahip.

Hız aşırtılmış Snapdragon 8 Gen 2’nin gerçek gücünü Çinli amiral gemisi modellerle göstereceğini söyleyebiliriz. Markaların daha büyük soğutma sistemiyleriyle sunacağı işlemci muhtemelen birçok telefonu AnTuTu’da zirveye taşıyacaktır.

Başa dön tuşu