GTA 6 Hakkındaki Bütün Sızıntılar

10 Yıldır GTA V ile oyun piyasasını alt üst eden Rockstar Games, GTA 6 çalışmalarına çoktan başladı. İşte GTA 6’ya dair bilinen tüm gelişmeler!

Popüler sızıntı kaynaklarına göre GTA 6 haritası, GTA V’in haritasına göre 2 kat daha büyük olacak. GTA V haritasının büyüklüğü ile oyuncuları adeta bambaşka bir dünyaya çekerken GTA 6’nın bu devasa haritası oldukça heyecan verici gözüküyor. Üstelik bu haritada GTA: VICE CITY‘nin de geçtiği Florida var.

GTA 6: İlk Kez Kadın Bir Karakter

Rockstar Games’den kadın oyuncuları sevinderecek bir hamle geldi. Lucia adındaki kadın karakter ilk kez bir GTA oyununda ana karakter olacak. Lucia’nın, Jason adındaki diğer ana karakterle aşk yaşıyor olabileceği gündemde. Bu iki karakter 1900’lerde banka soymalarıyla ünlü olan Bonnie ve Clyde çiftini anımsatıyor.

GTA 6

Çok Daha Detaylı Araçlar

Şüphesiz GTA V’te en geri planda kalmış ve üçüncü kişiler tarafından modlarla bir nebze de olsun gerçekçi yapılmaya çalışan araçlar, GTA 6’da çok daha gerçekçi ve özelleştirilebilir olacak. GTA 6’dan sızdırılan araç içi görsellerine göre, Forza Horizon 5 gibi yüksek kaliteli bir yarış oyununu bile bu konuda geride bırakabilecek kadar etkileyici olduğu görülüyor.

NPC’ler Artık Daha Gerçekler

Ekim 2020’de Rockstar Games’in bağlı olduğu üst firması olan Take-Two Interactive’in “System And Method For Virtual Navigation In A Gaming Environment” isimli bir patent başvurusu yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu patentin içeriğinde ise, NPC davranışları için üretilen yapay zeka sistemi yer alıyor. Tahminlere göre bir NPC ile etkileşimde bulunulduğunda yapacağı hareketlere vereceği tepkileri anlık olarak düşünebilecek.

Elbette ki Grafikler

5 yıl önce piyasaya sürdüğü Red Dead Redemption 2 oyununda bile grafikleri ile göz yaşartmaya devam eden Rockstar Games eminiz ki GTA 6’da da bizi şaşırtmaya devam edecek. Tanıtım ve Çıkış Tarihi
Söylentilere göre GTA 6, 17 Mayıs’ta düzenlenecek olan yatırımcı çağrısı sırasında resmi olarak duyurulacağı söyleniyordu ancak böyle bir şey gerçekleşmedi.

GTA 6 hakkında bildiğimiz bütün sızıntı ve haberleri sizin için kısaca derledik. Peki sizin GTA 6 hakkında en çok merak ettiğiniz şey nedir?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu