Redmi K60 Ultra, Amiral Gemilerine Kafa Tutmaya Geliyor

Redmi K60 serisi görünüşe bakılırsa henüz tamamlanmadı. Xiaomi seriye bir de Redmi K60 Ultra modelini dahil edecek.

Xiaomi, Redmi K60 serisinde en güçlü modeli duyurmaya hazırlanıyor. Mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı olan Digital Chat Station, Redmi K60 Ultra hakkında önemli bilgiler aktardı.

Kaynağa göre cihazın yan çerçevesi plastikten yapılmayacak (muhtemelen metal olacak). Ekran yaklaşık 6,7 inç büyüklüğünde olacak ve merkezinde bir ön kamera göreceğiz. Arka kısımda ana kamera bloğu dikdörtgen olacak, üç sensör barındıracak.

Redmi K60 Ultra’nın can alıcı özelliği ise MediaTek Dimensity 9200+ yonga seti olacak. Geçtiğimiz gün resmi duyuru gerçekleşen amiral gemisi işlemci, Geekbench ve AnTuTu skorlarına göre Snapdragon 8 Gen 2’den daha iyi bir performans ortaya koyuyor. Dimensity 9200+ bu nedenle Redmi K60 Ultra’yı süper güçlü amiral gemisi telefonlardan biri yapacaktır.

Redmi K60 Pro’yu referans alırsak, K60 Ultra modelindeki ekranın 3200 x 1440 piksel çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızını destekleyeceğini söyleyebiliriz. Ekran altında bir de parmak izi tarayıcısı olacak.

Arka kısımda muhtemelen 54 megapiksel çözünürlüğünde ve OIS destekli ana kamera göreceğiz. Diğer iki kameranın ultra geniş açılı ve makro birimler olmasını bekliyoruz. 16 megapiksel ön kamera, Android 13 / MIUI 14, stereo hoparlör desteği ve 120 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil telefonun öne çıkan diğer özellikleri olacaktır.

Başa dön tuşu