Nothing Phone Türkiye Pazarına Giriyor

Asın bayrakları asın! Nothing Phone Türkiye pazarına giriş yapıyor. Markanın ikinci nesil telefonu ülkemizde satışa sunulacak.

Aydınlık bir pazar gününe sizlere keyif verecek bir haberle girelim. Son dönemin öne çıkan markalarından Nothing Phone Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor.

Nothing markası geçen yıl kuruldu ve ilk akıllı telefon modeliyle ses getirmeyi başardı. Şirketin tepesinde bugüne kadarki tüm iştiraklerinde büyük başarılar elde eden Carl Pei bulunuyor. OPPO’nun eski çalışanı olan, daha sonra OnePlus’ın kurucu ortaklarından biri olan Carl Pei, Nothing Phone ile şu ana kadar kayda değer bir başarı elde etti diyebiliriz.

Markanın ilk akıllı telefonu, teknik detaylar noktasında orta segmentte konumlandırılırken, cihazda fark yaratan detay arka bölümü ışıklandıran Glyph arayüzü oldu. Sızdırılan görseller serinin ikinci modelinin de bu yönde olacağını gösteriyor.

Nothing Phone Türkiye Yolunda

Gelelim haberimizin detaylarına. Yıllardan bu yana OPPO ve diğer alt markalarıyla sıkı ilişkiler içerisinde olan Volkan Manav, sosyal medya hesaplarından Nothing Phone markasının Türkiye pazarına giriş yapacağını duyurdu. Volkan Manav’a göre Nothing, Türkiye birimi için ekip oluşturmaya başladı ve serinin ikinci modelini ülkemize getirecekler.

Nothing görünüşe bakılırsa Avrupa ve Türkiye bölgelerinde OPPO’nun boşalttığı alanı dolduracak. Malumunuz OPPO son dönemde Almanya ve Fransa başta olmak üzere kimi ülkelerde satış operasyonlarını askıya aldı. Nothing’in birinci ve ikinci nesil modellerinin Türkiye’ye gelmesiyle bu boşluğun doldurulması hedefleniyor.

Gelelim serinin ikinci modeline. Carl Pei, telefonda Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin yer alacağını onayladı. Bir diğer olumlu gelişme ise donanım yükseltmelerine rağmen telefonun birinci nesil modelle benzer fiyattan satışa sunulacak olması.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu