Honor 90 ve 90 Pro Artık Açık Seçik Sızdırıldı

Bir süredir bazı haber ve sızıntılarla gündemden düşmeyen Honor 90 Serisi artık ayan beyan sızdırıldı. Gelin bu sürprizsiz seriye göz atalım.

Honor, 29 Mayıs’ta Honor 90 serisini tanıtmaya artık hazır. Lansman öncesinde, yaklaşmakta olan Honor 90 serisinin live imageları webte sızdırıldı ve bazı temel tasarım öğeleri ile renk seçenekleri ortaya çıktı. Güvenilir bir Weibo kaynağı tarafından paylaşılan sızıntılar, hem Honor 90 hem de Honor 90 Pro modellerini sergiliyor. Kavisli ekranlar etkileyici ve serinin çekici renk seçeneklerini de artık biliyoruz.

Resimlerde gösterilen dört renk seçeneği arasında Star Diamond Gümüş, Gradient Mavi, Dark Jade Yeşil ve Bright Siyah bulunuyor ve kullanıcılara bir dizi şık seçenek sunulmuş oluyor. Her iki modeldeki dörtlüler kavisli ekranlar ile oldukça şık gözüküyorlar; Standart Honor 90, üstte tam merkezde bir delik ile kamera oyuğuna yer verirken, Pro versiyonu belirgin bir “hap” şeklindeki oyuğa sahip. Özellikle dar kenar çerçeveleri, cihazların genel estetik çekiciliğini artırıyor.

Arka panelde Honor 90 serisi, görsel çekiciliğini daha da artıran çift halka ve modül kamera tasarımına sahip. Kamera modülünün kaplaması, cihazların genel olarak göz alıcı görünümüne katkıda bulunuyor.

Honor 90 serisi özellikleri (Sızıntılara göre)

Sızdırılan görseller ağırlıklı olarak tasarım özelliklerine odaklanırken, Honor 90 serisinin teknik özellikleriyle ilgili söylentiler de ortalıkta dolaşıyordu. Yakın tarihli bir 3C listesine göre, Honor 90 Pro’nun şimşek hızında 100 W hızlı şarjı desteklemesi beklenirken, Honor 90’ın 66 W şarj kapasitesi sunması bekleniyor. Pro varyantının, kavisli kenarları ve hap şeklinde bir kamera oyuğu olan çarpıcı bir 1.5K OLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. Güçlü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle gelmesi bekleniyor.

Ayrıca Honor, Honor 90 serisinin olağanüstü bir 200MP ana kameraya sahip olacağını onayladı. Sektördeki uzmanlar, Honor 80 Pro’da kullanılan aynı Samsung ISOCELL HP3 sensörünün kullanılabileceğini, ancak bu sefer çözünürlüğün 160MP ile sınırlı olmayabileceğini öne sürüyor. Honor’un, olağanüstü görüntüleme yetenekleri sunmak için sensörün tam potansiyelinden yararlanması bekleniyor.

Ayrıca, Honor Mall’daki resmi Weibo afişi, hem Honor 90 hem de Honor 90 Pro’nun “sıfır riskli karartma göz koruma ekranı” ve oldukça büyük bir dahili 5000mAh batarya ile donatılacağını gösteriyor. Cihazların, görsel deneyimi daha da artıran ve kullanıcı konforunu ön planda tutan 3840Hz PWM sıfır riskli karartma göz koruma ekranına sahip olduğu söyleniyor.

Başa dön tuşu