ASUS ve ASRock Radeon RX 7600 Ekran Kartları Sızdırıldı

Piyasaya sürülmesine 1 hafta Asus ve ASRock’tan AMD Radeon Rx 7600 8 GB modeli tasarımları sızdırıldı. Kötü haberler var.

AMD 24 Mayıs tarihinde RDNA 3 mimarisine sahip yeni orta seviye grafik kartlarını tanıtacak. NVIDIA tarafında rakibi RTX 4060 olan bu model için firmalar farklı tasarımlara sahip modellerini tanıtıyor. Asus ve ASRock firmasına ikişer adet olmak üzere toplamda 4 adet kart sızdırıldı. Fakat bu iki firma eski nesil RDNA 2 mimarili kartlarında kullandığı soğutucuları RDNA 3 mimarili RX 7600 modeli için de kullancak gibi görünüyor.

ASRock Radeon RX 7600

ASRock firması, Phantom Gaming ve Challenger adında iki model tanıtacak. 4060 Ti modeline gösterilen özen bu kartlara gösterilmedi. RX 7600 Challenger modeli 2 adet fana ve çok daha kısa bir PCB’ye sahip. Phantom Gaming modelinde ise 2,5 yuvalı bir soğutucuya sahip üç fanlı bir tasarımla karşımıza çıkacak.

ASUS Radeon RX7600

Asus genelde AMD ekran kartları için bir çaba sarfetmiyor. ROG STRIX VE DUAL adında iki yeni model tanıtılacak. Şirket 6650 XT modelinde kullanılan eski ROG STRIX ve Dual soğutucu tasarımlarını tercih etti. Örneğin RTX 4060 Ti modeli için ASUS yeni bir tasarım ortaya koymuştu. Firmanın böyle bir tercih yapması AMD kullanıcılarını üzüyor.

Sızıntılara göre Radeon RX 7600, 24 Mayıs’ta piyasaya sürülecek. Ayrıca tanıtılacak bu dört ekran kartının fabrika tarafından overclock ile geleceği iddia ediliyor.

Başa dön tuşu