RedmiBook 14 2023 Ekranıyla Fark Yaratıyor

22 Mayıs tarihinde tanıtılacak RedmiBook 14 2023 modelinin ekran özellikleri belli oldu. Benzersiz bir deneyime hazır olun.

Xiaomi, alt markası Redmi aracılığıyla 22 Mayıs tarihinde yeni nesil bilgisayar modelini görücüye çıkaracak. Duyuru tarihi yaklaşırken Xiaomi cephesinden bilgisayara dair paylaşımlar sürüyor. RedmiBook 14 2023 ismiyle çıkış yapacak olan bilgisayar öncülü ile kıyaslandığında çığır açan bir ekran yükseltmesi sunacak. Dizüstü bilgisayarın ekranı 120Hz tarama hızını destekleyecek ve 2.8K çözünürlüğünde olacak.

Xiaomi ve Redmi Başkanı Lu Weibing, birkaç gün içinde tanıtılacak olan yeni Redmi Book 14 2023 dizüstünün ekran detaylarını resmen açıkladı.

“Yepyeni Redmi Book 14, bir kilometre taşı ekran yükseltmesi alıyor! Artık FullHD 60Hz ekranlara veda edin. Yeni dizüstü bilgisayar, cep telefonlarının, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların istikrarlı netlik ve akıcılık elde edebilmesi için 120 Hz’de 2,8K çözünürlüğü yaygınlaştırmalıdır.

Lu Weibing, ekranın renkleri “doğaya son derece yakın” görüntüleyeceğini ve dizüstü bilgisayarın Dolby Vision ve Dolby Atmos‘u destekleyeceğini sözlerine ekledi. Öte yandan RedmiBook 14 2023 dizüstü bilgisayar için ön siparişler başladığını belirtelim.

Xiaomi birkaç gündür tanıtımlarına başladığı dizüstü bilgisayarın bazı özelliklerini açıkladı. Yüksek kaliteli soğutma sistemine sahip olacak bilgisayar Intel Core i5-12500H ve Core i7-12700H işlemcilerle donatılacak. Yonga seti, LPDDR5 RAM ve PCIe 4.0 SSD ile eşleştirilecek. Daha fazlasına ihtiyacı olan kullanıcılar için bilgisayarda depolamayı 3 TB’a kadar genişletme imkanı sunan iki adet boş M.2 yuvasıyla gelecek. Batarya 56Wh kapasiteye sahip olacak ve 100W hızlı şarjı destekleyecek.

Başa dön tuşu