realme 11 Pro Serisi Türkiye’ye Bekleniyor

realme 11 Pro küresel çapta sertifika sürecinden geçmeye başladı. Telefonun satışa sunulacağı ülkelerden biri de Türkiye olacaktır.

realme geçtiğimiz gün Çin’de ses getiren realme 11 serisi modelleri duyurdu. Özellikle realme 11 Pro ailesi arka kapak tasarımı ve güçlü kamera özellikleri kullanıcılardan tam not aldı. Yeni bir rapora göre seride yer alan realme 11 Pro serisi çok yakında küresel çapta çıkış yapacak. Satışa sunulacak ülkeler arasında Türkiye’nin de olmasını bekliyoruz. Öte yandan realme 10 serisi bazı modellerin bir süre önce ülkemiz pazarına giriş yaptığını hatırlatalım.

realme 11 Pro, TDRA sertifika web sitesinde RMX3771 model numarasıyla tespit edilirken realme 11 Pro+ , aynı sertifika platformunda RMX3741 model numarasıyla listelendi. Ek olarak realme 11 Pro+, Google Play tarafından desteklenen cihazlar listesinde yer aldı, ancak model numarası farklı görünüyor.

Listeler herhangi bir özelliği göstermiyor, ancak bu telefonların ikisi de zaten resmi olarak duyuruldu. Her iki telefon, MediaTek Dimensity 7050 işlemciden güç alırken, 12GB’a kadar RAM sunuyorlar. Her iki akıllı telefon Full HD+ çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı ve 950 nit maksimum parlaklık sunan 6,7 inç büyüklüğünde kavisli AMOLED ekran yer alıyor.

Kamera özelliklerine gelince, realme 11 Pro+ etkileyici özelliklere sahip 200 megapiksel ana kamera ile geliyor. Diğer modelde ise 100 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Her iki cihaz da 4870 mAh pil taşıyor. Realme 11 Pro, 67W hızlı şarjı desteklerken Pro+, 100W’a kadar hızlı şarj teknolojisi desteğiyle bunu bir adım öteye taşıyor.

Başa dön tuşu