Huawei’den Kirin A2 Çipi Geliyor !

Huawei’nin kulaklık, akıllı saat ve diğer giyilebilir teknolojiler için tasarladığı Kirin A2 çipi çok yakında geliyor.

Huawei bu yıl tanıtacağı bir dizi yonga seti var. Kirin A2 yonga seti de bunlardan bir tanesi. İlk nesli olan Kirin A1, 2019 yılında tanıtılmıştı. Akıllı saat, kulaklık ve giyilebilir teknolojiler için özel olarak tasarlanmış bu yonga setinin A2 modeli bir süredir test ediliyor. Şu anda üretime hazır gibi görünüyor.

Dünyanın ilk Bluetooth 5.1 ve Bluetooth Düşük Enerji 5.1 giyilebilir çipiydi. Huawei’nin yonga tasarım bölümü HiSilicon tarafından tarafından geliştirildi ve Tayvanlı TMSC şirketi tarafından seri üretime geçti.

Kirin A1, akıllı hoparlörler, akıllı gözlükler ve akıllı saatler için tasarlandı. İlk olarak Huawei GT 2 serisinde kullanıldı ve şu anda üretimde olan GT3 serisinde kullanılıyor ve oldukça performanslı.

Kirin A2 Geliyor

A1 yonga setinde piyasadaki diğer çiplere kıyasla daha düşük gecikme süresi ve daha düşük güç tüketimi mimarisi ile Eşzamanlı Çift Kanallı Bluetooth veri iletim teknolojisini kullanması Huawei’ye büyük bir pazar payı elde etmesini sağlamıştı. Şimdi A2 çipiyle birlikte bu teknolojileri daha da ileriye taşıyarak rakipleriyle daha iyi mücadele etmeyi amaçlıyor. Verimlilik konusunda da kullanıcıları üzmeyeceğini belirten firma 2019’da ABD tarafından yaptırımlar nedeniyle yonga seti üretimini bırakan Çinli şirketin tekrardan A2 çipiyle eski günlerine dönmeyi umut ediyor.

Başa dön tuşu