Buds 2 Pro’ya Gelişmiş Ortam Sesi Özelliği Geliyor

Buds 2 Pro’ya şahane güncelleme geliyor. İşitme güçlüğü yaşayanlar için Gelişmiş Ortam Sesi Özelliği geliyor.

Samsung, Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü kapsamında en yeni kulak içi kulaklık modeli Buds 2 Pro modeline ek bir özellik getiriyor. Firma geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürdüğü Buds 2 Pro modeline getirdiği güncellemelerle fonksiyonunu arttırıyor. Güney Kore menşeli firma kulaklığına Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü kapsamında Gelişmiş Ortam Sesi Özelliği’ni getiriyor.

Bu güncelleme Buds 2 Pro modeline iki ek ses seviyesi ekliyor. Toplamda 5 ses seviyesi ile kullanıcılar, sağ ve sol kulaklıklar için farklı ortam sesi seviyeleriyle kullanabilecek. Ne kadar ortam sesini duymak istediklerini ayarlayabilecekler. Kendi işitme seviyelerine göre düzenleyerek hassas ayar yapmalarına olanak sağlıyor. Şöyle ki: İşitme zorluğu yaşayan kullanıcılar dışarıdan gelen sesleri daha fazla duyarak yaşadığı zorluğu biraz olsun hafifletebilecek. Yeni ortam sesi özelliği, Iowa Üniversitesi İşitme Cihazı ve Araştırma Laboratuvarı ve Samsung Tıp Merkezi tarafından gerçekleştirilen bir klinik deneyle kanıtlandı. Ayrıca bu denemeler yeni güncellemeyle 5. seviye ortam sesi özelliğiyle test edildi. Denemeler, hafif ila orta derecede işitme kaybı olanlarda konuşma algısını önemli ölçüde iyileştirdiğini belirtti.

Kulaklığın teknik detaylarına gelecek olursak IPX7 suya ve tere dayanıklılığı bulunuyor. 10 mm dinamik sürücü ve 33 dB’ye kadar aktif gürültü önleme ile donatılmış.TWS kulaklıklar, Dolby Head Tracking teknolojisini kullanan 360 derecelik ses özelliğine sahip. Kulaklık, ANC devre dışı bırakıldığında tek bir şarjla 8 saate kadar dayanıyor.

Başa dön tuşu