Z Kuşağı Bilmez! 80’ler ve 90’lardan Antika Oyun Konsolu…

Bir zamanlar 80’ler ve 90’larda çocuk olanlar atari oyunları oynadı. Antika oyun konsolu ve gameboy’lar tekrar moda oldu.

“Bizim zamanımızda…” diye cümleye başladığımıza göre yaşlandık demektir. 90’larda çocuk olanlar bilirler, kasetli Nintendo marka atariler vardı. Antika oyun konsolu ve gameboy’lar çok da güzel görünürdü. Şimdilerde oyun tutkunları hobi olarak retro oyun konsollarını alıp koleksiyon yapıyor.

Modern oyunlar gerçekten muazzam bir grafik kalitesine ulaştı. Ancak eski oyunların zevkinin bir başka olduğu da bir gerçek. Bu nedenle eski oyunları oynayabilmek için tekrar üretilen retro konsolları kullanabilirsiniz. Haberimizin sonunda birbirinden sevimli antika konsol modellerni görebilirsiniz.

Yeni retro konsollar çağdaş teknolojiden yararlanır, bu nedenle analog video kabloları bulma veya grafik yükselticiler satın alma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Satın alabileceğiniz en iyi retro oyun konsolları, üç gruba ayrıldı. Klasik oyunlarla dolu orijinal sistemlerin bulunması zor daha küçük sürümleri olan mini konsollar var. Sonra güçlü arka kataloglara sahip modern konsollar var. Ve son olarak, modern TV’lerde eski medyayı oynatabilen sistemler var.

Antika ve günümüzde üretilen retro konsollardan bazıları:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu