Redmi A2, Play Console’da Kendisini Gösterdi

Yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen bütçe dostu Redmi A2 modeli Google Play Console’da da kendini gösterdi.

Çin’li teknoloji devi Xiaomi’nin alt markalarından olan Redmi, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen bütçe dostu Redmi A1 modelinin yerine geçecek olan yeni Redmi A2 akıllı telefonu geçtiğimiz aylarda BIS ve NBTC sertifikasyon sitelerinde kendisini göstermişti. Hatta sadece oralar ile kalmayıp tasarımı da sızdırılmıştı. Şimdi ise Google Play Console’da görünerek kendi hakkında bazı bilgileri ortaya çıkardı. Play Console’da redmi cloud model numarası ile birlikte gözüküyor.

Play Console’da teknik özelliklerinin yanında tasarımıda gözüküyor. Daha önce sızdırılan görsellerle farklılıklar olduğu görülüyor. Daha önce sızdırılan görseller daha giriş seviyesi bir model görünümünde iken listede görünen tasarım biraz daha orta sınıf telefon görünümüne benziyor. Alt bölümü hariç ince çerçevelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Giriş seviyelerde görmeye alışkın olduğumuz damla çentik bu modelde bulunmuyor onun yerine ekranın üst-orta merkezine hizalanmış ekran içi kamera bulunuyor. Ayrıca listeden görünen kadarıyla 720×1600 piksel ekran çözünürlüğüne ve 320 DPI ekran yoğunluğuna sahip olacak. Telefonun sağ bölümünde ses düğmeleri ve güç düğmesi bulunuyor.

Redmi A2 - Play Console

Listeye baktığımızda Redmi A2 modeli Mediatek MT6765 işlemcisi ile güçlendirildiği gözüküyor. Bu işlemci görmeye alışkın olduğumuz Helio G36 işlemcisi ile güçlendirildiği görülüyor. Cihazın 2.30 GHz hızında çalışan Cortex-A53 dört çekirdek ve 1.80 GHz hızında çalışan Cortex-A53 dört çekirdekten oluşuyor. Ayrıca işlemci Imagination Tech PowerVR GE8320 GPU ile paketlenmiş. Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte geliyor ancak normal sürüm yerine Go sürümü ile gelmesini bekleyebiliriz. Son olarak 2 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Redmi Note 12 Turbo, Boyundan Büyük İşler Gerçekleştirecek

Listeye baktığımız zaman Redmi A2 hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Xiaomi tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu