Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro, MIUI 14 Güncellemesini Almaya Başladı

Xiaomi, iki eski üst segment telefonu olan Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro için MIUI 14 güncellemesini Avrupa’da dağıtıma sunmaya başladı.

2020 yılında tanıtılan Xiaomi Mi 10TveMi 10T Proakıllı telefonlar şimdi MIUI 14 sürümüne yükseltildi. Güncellemenin daha önce Çin pazarında yayınlandığını hatırlatalım. MIUI 14 güncellemesi telefonlara Android 12 tabanlı olarak sunuluyor. Yeri gelmişken Xiaomi Mi 10T serisinin Android 13 güncellemesi almayacaklarını hatırlatalım.

Avrupa bölgesinde yayınlanan MIUI 14 güncellemesi MIUI-V14.0.1.0.SJDEUXM sürüm numarası taşıyor. Güncelleme süper simgeler, yeniden tasarlanmış sistem uygulamaları ve hayvan widget’ları gibi yeni özellikler getirir. Ana ekran klasörleri, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu uygulamaları yeniden tasarlandı.

MIUI 14, uzun süreli kullanımlarda bile daha az bellek kullanır. Süper simgeler, ana ekran için yeni bir görünüm sunar ve ayarlarda ihtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştıracak şekilde geliştirilmiştir. MIUI 14 güncellemesi ayrıca Mart 2023 için sistem güvenliğini artıran en son Android Güvenlik Düzeltme Eki ile birlikte gelir.

Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro, MIUI 14 Güncelleme Ayrıntısı

[Öne Çıkanlar]

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.
  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.

[Temel deneyim]

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.

[Kişiselleştirme]

  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.
  • Süper simgeler, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracaktır. (Süper simgeleri kullanabilmek için Ana ekranı ve Temaları en son sürüme güncelleyin.)
  • Ana ekran klasörleri, en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları öne çıkararak onları yalnızca bir dokunuş ötenizde tutar.

[Daha fazla özellik ve iyileştirme]

  • Ayarlar’da arama artık daha gelişmiş. Sonuçlardaki arama geçmişi ve kategoriler ile artık her şey çok daha net görünüyor.

[Sistem]

  • Android Güvenlik Düzeltme Eki Mart 2023’e güncellendi. Arttırılmış sistem güvenliği.
Başa dön tuşu