Moto G53s 5G, Play Console’da Kendisini Gösterdi

Motorola’nın yeni bütçe dostu ve giriş seviyesi Moto G53s 5G akıllı telefonu Google Play Console’da da kendini gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda bu yılın başında Motorola, Çin pazarında bütçe dostu yeni Moto G53 5G akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Piyasaya sürülmesinin ardından modelin küresel pazarada geleceği yönünde sızıntılar ve söylentiler başladı. Ardından GCF sertifikasyon sitesinde yer alarak bu söylentileri doğrulamış oldu. Şimdi ise Motorola’nın yeni modeli olan Moto G53s 5G Google Play Console’da görünerek cihaz hakkında bazı bilgileri ortaya çıkardı. Play Console’da motorola penang model numarası ile birlikte gözüküyor.

Çoğu telefon Play Console’da listelendiği zaman teknik özelliklerinin yanında tasarımını da paylaşırdı ancak bu model için henüz bir resim eklenmemiş. Ancak tasarımsal açıdan G53 modeli ile benzer özelliklere sahip olmasını bekleyebiliriz. Hatırlamak gerekirse çok ince olduğunu söyleyemiyeceğimiz çerçeveler ve ekran içerisinde üst-orta merkeze yerleştirilmiş bir selfie kamerası ile gelecektir. Telefonun tasarımını görmesekte ekranın listeden görünen kadarıyla 720×1600 piksel ekran çözünürlüğüne ve 280 DPI ekran yoğunluğuna sahip olacak.

Moto G53s 5G Play Console

Listeye baktığımızda Moto G53s 5G modelinin Qualcomm SM4350 işlemcisi ile güçlendirildiği gözüküyor. Bu işlemcinin giriş-orta sınıf modellerde gördüğümüz Snapdragon 480 işlemcisi ile güçlendirildiği görülüyor. Cihazın 2.00 GHz hızında çalışan Qualcomm Kryo 460 iki çekirdek ve 1.80 GHz hızında çalışan Qualcomm Kryo 460 altı çekirdekten oluşuyor. Ayrıca işlemci Qualcomm Adreno 619 GPU ile paketlenmiş. Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte ve 4 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Motorola edge 40 Pro Her Şeyiyle Sızdı! Tam Bir Amiral Gemisi Katili

Listeye baktığımız zaman Moto G53s 5G hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Motorola tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu