WhatsApp Gruplar İçin Yeni Özellikler Duyuruldu

WhatsApp gruplar için yeni özellikler duyurarak yönetici ve grup üyelerinin kullanım deneyimlerini geliştirdi. Yeni güncellemeye göz atalım.

WhatsApp ekibi, hem yöneticiler hem de sıradan kullanıcılar için grup deneyimini iyileştiren yeni özelliklerin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Basın servisinde belirtildiği gibi, WhatsApp grupları yönetmek ve gezinmek daha kolay hale gelecek.

Yöneticiler, gruplarda gizliliği kontrol etmek için yeni kontrollere sahip olabilecek. Artık yöneticiler, bir davet bağlantısı aracılığıyla veya doğrudan topluluktan gelen bir gruba katılma isteklerini kabul edebilecek veya reddedebilecek.

Grup üyeleri içinse ortak grupları kolayca görüntülemek mümkün hale geldi. Artık paylaşılan grupları kişi adına göre bulabilirsiniz. Böylelikle birisinin hangi gruplarda yer aldığını bulmak kolay hale gelecek. Yeni özellikler son güncelleme kapsamında yer alıyor ve önümüzdeki haftalarda tüm WhatsApp kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

WhatsApp Gruplar Özelliği Hakkında Açıklama

WhatsApp Gruplar özelliği hakkında şirkette yapılan açıklamaya bakalım.

Geçtiğimiz yıl, insanların WhatsApp’ta gruplarından en yüksek verimi almalarına yardımcı olmak içinTopluluklarıkullanıma sunduk. Kullanıma sunduğumuzdan beri hem yöneticiler hem de kullanıcılar için daha da fazla araç geliştirmek istedik. Bugün yöneticilerin grupları daha kolay yönetebilmesi ve insanların gruplarda daha kolay gezinebilmesi için yaptığımız birkaç yeni değişikliği kademeli olarak kullanıma açmaktan heyecan duyuyoruz.

Yöneticiler için yeni kontroller

Topluluklara daha fazla insan katıldıkça, grup yöneticilerine grup gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol vermek istiyoruz. Bu nedenle, yöneticilere gruba kimlerin katılabileceğine karar verme olanağı tanıyan basit bir araç geliştirdik. Bir yönetici grubunun davet bağlantısını paylaşmayı veya grubunu topluluk içerisinde katılıma açmayı seçtiğinde, artık kimlerin katılabileceği üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak. Gruplar, insanların en samimi sohbetlerini yaptığı yerlerden biridir. Bu nedenle, yöneticilerin kimlerin katılıp kimlerin katılamayacağına kolayca karar verebilmesi büyük önem taşır.

Ortak grupları kolayca görün

Toplulukların büyümesi ve grupların genişlemesiyle birlikte, birisiyle ortak gruplarınızın hangileri olduğunu kolayca öğrenebilmenizi istiyoruz. Birisiyle ortak üyesi olduğunuzu bildiğiniz bir grubun adını hatırlamaya çalıştığınızda veya ikinizin de bulunduğu grupları görmek istediğinizde, artık kişinin adını aratarak ortak gruplarınızı kolayca görebilirsiniz.

Grupları yöneticiler ve üyeler için en iyi deneyim haline getirecek yeni araçlar oluşturma çalışmalarımız kapsamındaki bu özellikler önümüzdeki haftalarda dünya çapında kademeli olarak kullanıma açılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu