OnePlus Nord CE 3 Lite, Geekbench’te Kendisini Gösterdi

OnePlus’ın giriş-orta sınıf seviyesinde piyasaya sürülmesi beklenen Nord CE 3 Lite modeli Geekbench’te kendisini gösterdi.

Çinli teknoloji devlerinden OnePlus, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi beklenen Nord CE 3 Lite akıllı telefonu üzerinde hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Lansman tarihi yaklaştıkça yavaş yavaş kendisini göstermeye isminden bahsettirmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda sızıntıları başlayan telefon şimdi ise Geekbench platformunda kendisini gösterdi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

OnePlus Nord CE 3 Lite - Geekbench

Telefon Geekbench’in sitesinde OnePlus CPH2465 model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “holi” anakartı olan Qualcomm yonga setinin bir parçası olan Snapdragon 695 işlemcisi ile güçlendirildiği görünüyor. 1.80 GHz hızında çalışan altı çekirdek ve 2.21 GHz hızında çalışan iki çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 işletim sistemi üzerinde OnePlus’ın kendi yazılımı olan OxygenOS 13 arayüzü ile birlikte kutusundan çıkacak. Ayrıca bu yazılıma 8 GB Ram eşlik edecek. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 688, çok çekirdekli test sonucundan ise 1796 puan aldı.

Listeye baktığımız OnePlus Nord CE 3 Lite hakkında başka bir bilgi gözükmüyor ancak daha önce çıkan sızıntılara baktığımız da telefon Siyah ve Misket Limonu renk seçenekleri ile birlikte piyasaya sürülecek. Tasarım olarak Samsung’un Galaxy A serisinin telefonları ile benzer olacak. 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6,7 inç FHD+ ekran ile birlikte gelecek. 108MP ana kameraya ve ön tarafında 16MP’lik selfie kamerası bulunacak.

İlginizi Çekebilir: OnePlus Özüne Dönünce Telefon Satışlarını Artırdı

Güvenlik açısından telefonun yan bölümünde parmak izi tarayıcısı bulunacak. 67W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesi ile kutusundan çıkacak. Önümüzdeki günlerde hem yeni sızıntılar ile hem de OnePlus tarafından yapılacak olan paylaşımlar ile telefon hakkında daha fazla bilgiye sahip olmayı bekleyebiliriz.

Başa dön tuşu