MatePad 11 (2023) Özellikleri Sızdırılmaya Başlandı

Huawei’nin MatePad 11 serisinin bu yıl piyasaya sürülecek 2023 modeli hakkında lansman öncesi ilk sızıntılar gelmeye başladı.

Ambargolar devi Huawei geçtiğimiz günlerde bu yılın yenilenmiş modeli olan MatePad 11 (2023) tableti için bir video yayınlamıştı. Yayınlanan video da önümüzdeki günlerde Çin’de Huawei’nin yapacağı lansmanda tanıtılacağı gözükmüştü. Tanıtım videosunda tabletin teknik özellikleri açısından bir bilgi bulunmuyordu sadece görünümü ve ekranının almış olduğu sertifikalarını görmüştük şimdi ise lansmandan önce teknik özellikleri sızdırılmaya başlandı.

Sızıntıları ile meşhur Weibo kullanıcısı Dijital Sohbet İstasyonu tarafından yapılan sızıntılar ile MatePad 11 (2023) modelinin 2560×1600 piksel çözünürlüğüne ve 120Hz ekran yenileme hızına sahip 11 inç LCD ekran ile birlikte gelecek. Qualcomm’un Snapdragon 870 işlemcisi ile güçlendirilecek. Bu işlemciye 8GB Ram ve 128GB/256GB Dahili depolama seçenekleri eşlik edecek. 2021 modelinde de olduğu gibi bu modelde de 22.5 kablolu hızlı şarjı destekleyen 7250 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Özellik bakımından son sızdırılan bilgi ise Huawei’nin kendi işletim sistemi olan HarmonyOS 3.1 ile birlikte kutusundan çıkacak.

MatePad 11 2023 - DCS

Teknik özellikleri dışında MatePad 11 (2023) modelinin piyasaya sürülürken hangi renk seçeneklerine sahip olacağını da belirtti. Bu renkler; Flama Moru, Obsidyen Siyahı, Ada Mavisi ve Kristal Beyaz. Şimdilik Dijital Sohbet İstasyonu tarafından sızdırılan bilgiler bunlardan ibaret. Ancak sızdırlan özelliklere baktığımız da kağıt üzerinden ekran açısından 2021 modeli ile aynı olduğu görülüyor ama geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sertfikalar ile daha iyisi olarak karşımıza çıkacağını gösterdi.

İlginizi Çekebilir: Huawei FreeBuds 5 Sıra Dışı Tasarımıyla Karşınızda!

İşlemci açısından modelde daha yeni ve amiral gemisi işlemcinin güçlendirilmesi bekleniyordu ancak bu beklenti tamamen hayal kırıklığı olarak karşımıza çıkıyor. Şimdilik sızdırılan özelliklerine bakıldığında rakiplerinin biraz gerisinde kalacağı görülüyor. Tabii bu durumun şimdilik sızıntı olduğunu hatırlatmakta fayda var henüz Huawei tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Önümüzdeki günlerde lansmanda daha fazla detaya, fiyata ve bulunabilirlik açısından bilgiye ulaşmayı bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu