Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 Cephesinden Önemli Bilgiler Geldi

Beklendiği gibi Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’te yeni bir menteşe sistemine geçilecek. Büyük bir sorun olan katlama boşluğu ortadan kalkıyor.

Samsung yılın ikinci yarısında Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerini piyasaya sürecek. Yeni nesil katlanabilir telefonlara ilişkin sızıntılar sürerken, Samsung’a yakınlığıyla biline Ice Universe adlı kaynaktan çok önemli bilgiler geldi. Kaynak, iki telefonun daha çok tasarım ve ekran özelliklerini detaylandırıyor. Galaxy Z serisinin yeni modelleri nihayet yeni bir menteşe sistemiyle tanışıyor. Telefonlar bu sayede katlama sonra oluşan boşluktan kurtulacak. Şimdi kaynağın aktardıklarına göz atalım.

  • Hem Fold 5 hem de Flip 5, su damlası menteşelerini kullanır ve IPX8 seviyesinde su geçirmezliği destekleyecek.
  • Fold 5’in boyutu, neredeyse Fold 4 ile aynı boyutta olacak. İkili arasında sadece 0,2 mm fark olacak. Ancak katlamadan sonra boşluk kaybolduğu için Z Fold 5 ince görünecek. Böylelikle kalınlık 13.x mm’ye düşer.
  • Fold 5, 254 gram ağırlında olacak (Z Fold 4, 263 gram)
  • Fold 5’in dış ekranı hala 6,2 inç büyüklüğünde.
  • Flip 5’in dış ekranı neredeyse kare tasarıma sahip ve 3,4 inç büyüklüğünde. Büyüyen dış ekran alanın çoğunu kaplıyor. Flip 5’in iç ekran çerçeveleri dahe ince olacak.
  • Her iki telefonda yeni dokunmatik ekran teknolojisi.

Hem Z Fold 5 hem de Z Flip’e Snapdragon 8+ Gen 2 yonga seti verecek. Henüz tanıtılmayan işlemci, Snapdragon 8 Gen 2’nin hız aşırtılmış bir versiyonu olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu