iPhone 15 Pro Max, Ekran Rekoru Kırmaya Geliyor

iPhone 15 Pro Max sızıntıları sürürken, yeni bir iddiada telefonun en ince ekran çerçevelerine sahip olacağı bildirildi.

Uzun süre kalın çerçeveler nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan Apple, iPhone X ile birlilkte modern bir tasarım anlayışı önümüze koyabildi. iPhone X, bir önceki nesil iPhone’dan çok ince ekran çerçevelerine sahip olsa da, hala bazı rakiplerinin gerisindeydi. Neyse ki Apple devam eden süreçte bu çerçeveleri epey bir inceltti ve bu yıl iPhone 15 Pro Max ile birlikte dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor.

Mobil dünyasının önde gelen bilgi kaynaklarından Ice Universe iPhone 15 Pro Max’te yer alacak ekran çerçeveleri hakkında önemli bilgiler verdi. Kaynağa göre telefonun ekran çerçeve kalınlığı sadece 1,55 mm olacak. iPhone 14 Pro Max’in 2.17 mm’lik çerçeve kalınlığına kıyasla ciddi bir tasarımsal gelişmeden söz edebiliriz.

iPhone 15 Pro Max’i mevcut bazı modellerle kıyaslayacak olursak, ekran çerçeve kalınlığı Xiaomi 13’te 1.81 mm, Galaxy S22 ve S23’te ise 1.95 mm seviyesinde.

Öte yandan Apple bu yıl ki Pro modellerinde dinamik ada kullanımını sürdürecek. Benzer adayı bu defa standart modeller olan iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ta da göreceğiz. Ancak Apple yüksek tarama hızı ve ekran sürekli açık işlevini bu yıl da ne yazık ki standart modellere getirmeyecek.

Peki ultra ince ekran çerçeveleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu