Gizemli Bir Huawei Modeli TENAA’da Görüldü

Ambargolar devi Huawei tarafından yeni gizemli bir telefon Çin’in TENAA sertifikasyon platformunda gösterdi.

Huawei önümüzdeki günlerde Çin’de büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için hazırlanıyor. Her ne kadar bu etkinlik için hazırlansa da bir taraftan da yeni telefonlar için çalışmaya devam ediyor. Bu hazırlığın henüz modele yapıldığı bilinmese de bilinmeyen modelin tasarımı TENAA üzerinden kendisini gösterdi.

Ufak bir hatırlatmada bulunmak gerekirse bir telefonun Çin pazarında piyasaya sürülmesi durumunda TENAA sertifikasyon platformundan geçmesi gerekiyor. Şimdi ise modeli bilinmeyen telefonun TENAA’da gözüktüğüne göre yakın zamanda telefonun piyasaya sürülebileceğini düşünebiliriz. Hatta önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği etkinlikte karşımıza bile çıkabilir. Platformda yayınlanan telefonun STG-AL00 model numarasına sahip olduğu görülüyor. Bu telefon yakında piyasaya sürülmesi beklenen Huawei Enjoy 60 serisinin bir modeli olabilir.

Listeye baktığımız da telefonun 4G bağlantı desteği sunacağı ve HarmonyOS işletim sistemine sahip olacağı görülüyor. Şimdilik teknik özellikleri açısından bilinen bilgiler bunlardan ibaret ancak tasarım açısından neredeyse telefonun her bölümünü görmüş olduk. Canlı görüntüleri ile karşımıza çıkan telefonda ekranına baktığımız da üst bölümde artık görmeye alışkın olmadığımız kamera yanında ahize ızgarası görülüyor.

İlginizi Çekebilir: Huawei P60 Pro’nun Kamerası Neler Yapıyor Öyle!

Arka tarafında baktığımız da ise daire bir kamera modülü olduğu görülüyor. Bu modül içerisinde üç kamera ve bir led flaş olduğu görülüyor. Ayrıca modül etrafı altın rengi ile çevrelenmiş bu da telefonu biraz daha premium hafası katıyor. Arka tarafını havalı gösteren tek bölüm bundan ibaret ayrıca arkanın alt bölümünde bir de Huawei amblemi yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu