Google Pixel 7a Canlı Görüntüleri Karşınızda!

Google’ın Pixel 7 serisinin en yeni üyesi olacak olan Pixel 7a önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi beklenirken kanlı canlı görüntülendi.

Geçtiğimiz aylarda aslına canlı olarak ilk defa Pixel Vietnam Facebook grubunda Pixel 7a akıllı telefonunu görmüştük. Ancak orada telefonu kısıtlı bir şekilde görmüş ve aynı şekilde teknik özelliklerini de kısıtlı şekilde öğrenmiştik. Hatta bazı özelliklerini Google’ın telefonu kilitlemesi sayesinde öğrenmiştik. Şimdi ise telefonun neredeyse tüm özelliklerini ve tasarımını tamamen görmüş oluyoruz.

Öncelikle telefonun arka tarafından başlamak gerekirse Pixel 7 serisinde gördüğümüz benzer tasarıma sahip. Telefonun üst bölümünde iki kamera ve bir led flaşın bulunduğu modül ile geliyor. Ana kamerası 64MP Sony IMX787 sensörüne sahip iken yardımcı kamera olarak Sony IMX712 ultra geniş açılı kamera yer alıyor. Ayrıca kasanın ortasında da Google’ın G harfi bulunuyor.

Telefonun ön bölümüne gelecek olursak Pixel 7a, 90Hz ekran yenileme hızına sahip 6.1 inç FHD+ OLED ekran ile birlikte bizi karşılıyor. Ekranın üst-orta bölümünde bir kamera deliği bulunuyor. Henüz selfie kamerasının kaç megapiksel olduğu ve hangi sensöre sahip olduğu bilinmiyor. Ayrıca ekranın bir diğer özelliği artık neredeyse çoğu telefonlarda karşılaştığımız ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip.

Pixel 7a gücünü Google’ın Tensor G2 işlemcisinden alacak. Bu işlemciye 8GB LPDDR5 RAM eşlik edecek. Henüz depolama seçenekleri bilinmiyor ancak UFS 3.1 depolamaya sahip olacak. Bu durumda en az depolama seçeneğinin 128GB olmasını bekleyebiliriz. Ancak 512GB modelini görmemizin biraz zor olacağını da belirtmekte fayda var.

Pixel 7a

Yavaş yavaş son özelliklerine geldiğimiz de telefonun sağ bölümünde güç ve ses tuşları bulunuyor. Alt bölümüne baktığımız da iki hoparlör ızgarasının ortasında USB Type-C bağlantı noktası olduğu görülüyor. Henüz kablolu hızlı şarjı ve pil kapasitesi bilinmese de 5W kablosuz şarjı desteklendiği biliniyor.

İlginizi Çekebilir: Pixel 7 Serisinde Bir Sorun Daha! Görüntülü Aramalarda Kalite Düşüyor

Pixel 7a karşımıza Lynx kod ismi ile çıkacak. Google’ın I/O 2023 etkinliğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yani 10 Mayıs itibari ile karşımıza çıkmasını bekleyebiliriz. Son olarak Kutup Mavisi, Beyaz ve Siyah renk seçeneklerine sahip olması bekleniyor. Fiyat ve kullanılabilirlik hakkında bir bilgi bulunmuyor ancak ilerleyen günlerde daha fazla sızıntının ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu