Xiaomi 13 Ultra İçin Tarih Verildi!

Xiaomi’nin 13 serisinin en üst düzey modeli olacak olan Xiaomi 13 Ultra telefonunun piyasaya sürülme tarihi hakkında ilk sızıntı geldi.

Çinli teknoloji devi Xiaomi geçtiğimiz ay Mobil Dünya Kongresi 2023 etkinliğinde küresel pazar için Xiaomi 13 serisini tanıttı. Çok kısa süre önce de Türkiye’de piyasaya sürülmeye başlandı. Şimdi ise Xiaomi’nin seriye isminden çokça bahsedilen Xiaomi 13 Ultra modelini eklemek için hazırlıklarını sürdürüyor. Şimdi ise yeni sızıntılar ile Xiaomi 13 Ultra hakkında önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceğini öğrenmiş olduk.

Sızıntıları ile tanınan iki Twitter kullanıcısı IceUniverse ve SnoopyTech tarafından yapılan paylaşımlarda IceUniverse tarafından Xiaomi 13 Ultra’nın yakın zamanda küresel pazarda piyasaya sürüleceğini ancak OPPO Find X6 Pro modelinin küresel pazarda piyasaya sürülmeyeceğini belirten bir açıklamada bulundu. Bunun ardından SnoopyTech tarafından ise tweet alıntılanarak Xiaomi 13 Ultra’nın Mayıs 2023 tarihinde piyasaya sürüleceğini belirtti. Ancak Mayıs tarihinde önce Çin pazarında ardından küresel pazarda piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz bilinmiyor ancak iki pazarda da yerini alacak.

Xiaomi 13 Ultra Tarih

Xiaomi 13 Ultra hali hazırda çevrimiçi olarak birçok yerde kendisini gösterdi. Geçtiğimiz aylarda canlı olarak görüntülenen telefonda küçük tasarım değişiklikleri olduğu görülmüştü. Yaklaşan telefonda periskop sensörüde dahil olmak üzere dört sensör barındıran DSLR benzeri dairesel kamera modülü ile gelecek. Xiaomi 13 serisinde de gördüğümüz Leica markası bu modelde de görülecek. Xiaomi 13 Ultra’nın arka bölümü deri kaplamaya sahip olacak. Ayrıca Xiaomi 12S Ultra modelinde olduğu gibi kamera modülü yükseltilmiş ancak çıkıntılı olmayacak.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi 13 ve 13 Pro Alanlara Saç Kurutma Makinesi Hediye!

Üstte belirttiğimiz sızıntılar dışında Weibo üzerinden de Dijital Sohbet İstasyonu tarafından Ultra modelinde USB 3.2 veri aktarımının yanı sıra USB PD şarj standart protokolü ile geleceğini de belirtmişti. Piyasaya sürülme tarihi de sızdırıldığına göre ilerleyen günlerde telefon hakkında hem sızıntılar ile hem de Xiaomi tarafından daha fazla bilgiye sahip olmayı bekleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu