WhatsApp Nihayet Tablet Moduna Geçiş Yapıyor

WhatsApp uzunca bir zaman sonra hem tablet için hem de büyük ekranlı telefonlar için yeni tablet arayüzünü getirmeye başlıyor.

WhatsApp günümüzde en popüler mesajlaşma hizmetlerinden birisi. Milyarlarca insan tarafından dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılıyor. Milyarlar içerisinde çoğu kullanıcı hizmeti telefonlarından kullansalarda diğer platformlarda da aktif halde kullanılıyor. Ancak yeni geldiğini sayabileceğimiz bulut üzerinden çoklu cihazda kullanma özelliği sonrası diğer platformlarda artışa geçirdi. Bu artış sonrası muhtemelen tablet sınıfında aktif kullanıcı sayısı artmış olmalı ki WhatsApp uygulamasını güncelleyerek tablet görünümüne geçirme çalışmalarına başladı.

Yeni güncelleme sayesinde kullanıcı arayüzü tamamen büyük ekranlı modeller için optimize edilecek. Bu özellik sayesinde WhatsApp uygulamasını kullanan kullanıcılar uygulamayı içeriğini ekranın iki bölümünde görüntüleyebilecek. Bir taraftan hızlıca sohbet seçimi yaparken bir taraftanda sohbetleri görebilecek. Aslında hizmeti internet üzerinden veya bilgisayar üzerinden kullandığınız da karşılaştığınız tasarımın aynısı artık tabletler içinde geçerli olacak.

WhatsApp Tablet Arayüzü

Yeni güncellemeden önce telefonlarda karşılaştığımız arayüzün aynısı tabletler içinde geçerliydi. Her sayfayı sadece daha büyük görmemizi sağlıyordu. Bu güncelleme sayesinde daha kullanışlı bir hale gelecek. Aslına bakıldığında WhatsApp bu güncellemede de yine rakiplerinin gerisinde kaldığını da söyleyebiliriz. Tablet arayüzü başta Telegram olmak üzere birçok hizmette zaten çoklu ekran desteğini kullanıcılarına sunuyordu.

İlginizi Çekebilir: Facebook Kasıtlı Olarak Pilleri Boşaltıyor!

Yeni arayüz Google Play Store üzerinden Beta sürümü olarak yayınlanmaya başladı. İlk temelleri Eylül ayında 2.22.21.6 sürüm numarası ile birlikte atılmıştı ancak son testler ardından yeni yeni kullanıma sunulmaya başlanıyor. İlerleyen günlerde tabletlerinizde yeni arayüze kavuşabiliceksiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu