Google, Kişiler Uygulamasına Doğum Günü Hatırlatıcısı Ekliyor

Google, Kişiler uygulamasında Öne Çıkanlar bölümüne yakında önemli bir tarihi olan kişileri size göstermeye başlıyor.

Google, Kişiler uygulamasının içine rehberinizde kayıt ettiğiniz kişilerin doğum günlerini, yıldönümlerini ve kişilerinizi için önemli tarihleri hatırlatmak için “Öne Çıkanlar” sayfasına “Sizin İçin Önerilenler” adında yeni bir bölümü ekliyor. Yeni eklenen bölüm sayesinde Takvim uygulaması ile eşitlemeye gerek kalmaksızın rehberinizde bulunan kişi için önemli tarihi daha hızlı ve daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacak.

Kişiler uygulamasına eklenen yeni özellik sayesinde özel gününü hatırlatan bölümde kişiye hızlı ulaşım sağlanması için arama ve kısa mesaj gönderebilmek için bir kısayol içeriyor. Geçtiğimiz aylarda uygulamaya eklenen “Öne Çıkanlar” sayfası sayesinde yakın zamanda görüntülediğiniz ve yakın zamanda eklediğiniz kullanıcıları da kolaylıkla ulaşmanızı sağlamaktadır.

Google, kullanıcı deneyimini geliştirmek için uygulamalarını sürekli olarak geliştiriyor ve bu güncellemeler de bu durumu göstermekte. Google uygulamalarını mümkün olduğunca her yaş için kullanışlı hale getirmeyi, ilk bakıldığında büyük bir yenilik gibi gözükmese de küçük özellikler ile işleri oldukça kolaylaştırma alışkanlığa sahip. Şüphesiz en büyük örneklerinden birisi Google Haritalar uygulamasıdır. Google’ın uygulamalarını yıllar içerisinde nasıl geliştirdiğinin en iyi örneklerinden birisi olan Haritalar, dünyanın en popüler navigasyon uygulamalarından biri haline getirdi.


İlginizi Çekebilir: Google Play Oyunlar Simgesi Nihayet Android’e Geldi

2. Şifre 256GB Hafıza 8GB RAM

Haberimize konu olan Kişiler uygulamasına geri dönersek, uygulamaya yapılan yeni güncelleme önemli tarihleri takip etmek ve sevdiklerinizle iletişimde kalmak isteyenler için oldukça hoş bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Yeni küçük özellik uygulamanın 4.2.x sürümlerinde mevcut olarak kullanılabilir durumda. En güncel sürümünü Play Store üzerinden yükleyebilirsiniz. Bu güncelleme ile Google Kişiler uygulaması, düzenli kalmak ve önemli bir tarihi bir daha asla unutmamak isteyen herkes için vazgeçilmez bir özellik haline gelecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu