Elon Musk, Bir Ay Önce Vaat Ettiği Twitter Blue Gelir Paylaşımını Gerçekleştirmedi!

Elon Musk, Twitter Blue ‘yu satın alan içerik oluşturucularla reklam parasını paylaşacağını söylemişti. Ancak henüz kimse ödeme almadı.

3 Şubat’ta Elon Musk büyük bir duyuru yaptı. “Bugünden itibaren Twitter, Tweet floodlarında (bilgi sellerinde) görünen reklamlar için içerik oluşturucularla reklam gelirini paylaşacak” dedi ve daha sonra ödemenizi almak için Twitter Blue Verified’a abone olmanız gerektiğini ekledi.

İlginizi çekebilir: Twitter Güvenlik Politikası Zırh Gibi Geliyor!

Elon Musk

Yaklaşık bir ay geçti ve böyle bir durumu henüz görmedik. Hem Twitter Blue hem de Twitter Creators hesapları bu özellik hakkında sessiz kaldı, Twitter Blue kayıt sayfasında bundan bahsedilmedi ve Musk ilk duyurusundan bu yana bu özelliği gündeme getirmemiş gibi görünüyor. Ayrıca özellikten para kazandığını iddia eden kimse çıkmadı.

Bu Elon Musk’ın ilk çağrısı değildi. Daha önce de böyle iddiaları olmuştu ve yine şirkette bu konuyla alakalı yaprak kımıldamamıştı. Ayrıca Elon daha önce, Twitter anketlerinde oy vermek için Twitter Blue üyesi olunması gerektiğinden bahsetmiş, bununla ilgili bir adım atmamıştı.

Reklam geliri paylaşımı, Elon Musk’ın duyurduğu, ancak şu anda abonelere sunulmayan tek Twitter Blue avantajı değil. Elon Musk Aralık ayında, Twitter‘da gördüğünüz reklam sayısını yarıya indireceğine söz verdi ve bundan bir ay önce size “yanıtlarda, bahsetmelerde ve aramada öncelik” vereceğini söyledi. Bunlar resmi sitede hala “çok yakında gelecek” şeklinde lanse edilse de, kesin zamanı henüz belli değil. Attığı adımlar öngörülemez olan multi milyarderin sonraki hamlesi herkes tarafından bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu