Galaxy A52 5G, One UI 5.1 Güncellemesi Türkiye’de Başladı

Samsung, orta sınıf akıllı telefonlarından Galaxy A52 5G cihazı için One UI 5.1 ve Şubat 2023 güvenlik güncellemesini almaya başladı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung bir taraftan yeni cihazlar piyasaya sürmeye hazırlanırken bir taraftan da hali hazırda piyasada bulunan modellerine en son yazılımı olan One UI 5.1 güncellemesini vermeye devam ediyor. Orta sınıf telefonlarından olan Galaxy A52 5G modeli de bu güncellemeye kavuşan modellerden birisi.

Galaxy A52 5G için en son yazılım güncellemesi A526BXXU2EWB1 sürümü ile birlikte geliyor. Samsung’un son yazılım sürümü olan One UI 5.1 güncellemesinin yanında güvenlik güncellemeside geliyor. Samsung’un akıllı telefonlarında ve tabletlerinde bulunan 52 güvenlik açığını gideren Şubat 2023 güncelleme sayesinde kapattılar. Bu düzeltmelerin 4 tanesi Google tarafından kapatılan ve tüm uygun Android cihazlar için yayınlanan güncelleme. Diğer 48 düzeltme ise Samsung’tan ve kendi akıllı telefon ve tabletleriyle sınırlı. Yani bu güncelleme ile hem yeni arayüze hem de en son güvenlik güncellemesine sahip olacaksınız.

Galaxy A52

Eğer Galaxy F62 kullanıcısı iseniz Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümüne giderek İndir ve Yükle seçeneğini hem One UI 5.1 yazılımını hem de Şubat 2023 güvenlik güncellemelerini cihazınıza yükleyebilirsiniz. Bazı cihazlarda henüz güncelleme gözükmeyebilir bu durum güncellemelerin aşamalı olarak kullanıcılara dağıtılmasından kaynaklıdır. Henüz sizde güncelleme gözükmüyor ise aralıklarla son güncellemeyi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:One UI 5.1 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri

Samsung geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde A52 5G modelini Android 11 işletim sistemi tabanlı One UI 3.1 ile piyasaya sürdü. Geçtiğimiz aylarda da almış olduğu Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesi almaya başladı. Şimdi ise Samsung’un en son güncellemesi olan Android 13 tabanında One UI 5.1’i alarak büyük güncellemeler için ufak bir ara vermiş oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu