Galaxy S23 Serisinden İlk Sorunlar Gelmeye Başladı

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Samsung’un yeni Galaxy S23 serisinde Android Auto uygulaması hatalar ile karşımıza çıktı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy Unpacked etkinliği ile hem amiral gemisi Galaxy S23 serisini hem de yeni One UI 5.1 arayüzünü duyurdu. Çoğu son sürüm güncellemelerinde ve yeni cihazlarda da olabileceği gibi bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. S23 serisi de One UI 5.1 ile bundan nasibini alıyor.

Küresel pazarlarda satışları başlayan Galaxy S23 serisini satın alan kullanıcılardan bazıları Google’ın Android Auto uygulamasında sorunlar ile karşılaştığını bildiriyor. Reddit ve Google destek forumlarında ortaya çıkan geri dönüşlerde bazı Galaxy S23 kullanıcıları telefonlarını araçlarıyla kablosuz olarak senkronize etmekte zorlandığını ve aracını devre dışı bıraktığında da ise Bluetooth eşleştirilmesini otomatik olarak başarısız gösteriyor.

Galaxy S23 Android Auto

Geri dönüşlere yapılan bazı kullanıcı ve moderatörler açıklama olarak uygulamanın çalışması için gerekli izinler vermediği için sorunlar ile karşılaşacaklarını bildiriyor. Ancak sorunla karşılaşan kullanıcılar izinlerin verildiğini belirtiyor. Ayrıca bu sorunla tüm kullanıcılar karşılaşmıyor bazı kullanıcılar ise sorunsuz olarak kullandığını belirtiyor. Durum böyle olduğundan sorunun yazılımsal kaynaklı olduğu düşünülüyor. Ayrıca Samsung ilk kez Android Auto ile ilgili sorunlar ile karşılaşmıyor.

İlginizi Çekebilir: One UI 5.1 Güncellemelerinde Bazı Sorunlar Ortaya Çıkıyor

Benzer sorunlar geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S22 serisi içinde ortaya çıkmıştı. Kablolu ve kablosuz bağlantılarda araç içerisinde bulunan ekranlarda siyah ekran hatası ortaya çıkmıştı. Mayıs ayı içerisinde Beta güncellemeleri ile belirli kullanıcılarda sorun düzeltilirken Ağustos ayında tüm kullanıcılara güncelleme gönderilerek sorunlar çözülmüştü. Galaxy S23 serisinde Android Auto hatasının neyden kaynaklandığı henüz bilinmiyor ancak hem Samsung hem de Google sorunu hızlı bir şekilde çözmek için çalışmaya geçecekleri düşünülüyor. Samsung’un özellikle telefonun yüksek fiyatı göz önüne alındığında bu konuda daha da hızlı hareket etmesi faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu