Google’ın En Çok Satan Pixel Modelleri Belli Oldu

Yedi yıldır bu serüvenin içerisinde olan ve kendine has kullanıcıları olan Pixel telefonların en çok satılan modelleri açıklandı.

Google 13 yıldır Android ile akıllı telefonların markalaşmasının arkasında yer alıyor. Bu işi 13 yıldır yapmasına rağmen 2016 yılından beri kendi telefonlarını üretiyor. Yedi yıllık kendi üretimine ve altı yıllık Nexus ortaklığına rağmen teknoloji devi hala mobil donanım pazarında küresel bir lider değil. Henüz lider konumunda olmasa bile son üç aylık kazanç listesinde şirketin kendi satış rekorlarını kırdığını açıkladı. Google’ın piyasaya sürdüğü Pixel 6a, 7 ve 7 Pro CEO Sundar Pichai’ye göre en çok satan telefon nesli olduğunu belirtiyor.

Pixel telefonların ilk tercih sebeplerinden birisi de şüphesiz saf Android arayüzü olmuştur. Ayrıca kamera desteğinide unutmamak gerekir. Pixel kameraları düşük ışık koşullarında bile son derece iyi performans gösteriyor hatta yapay zeka desteği sayesinde de işin çoğunluğuu yapay zeka üstleniyor. Bu tercih sebeplerinin dışında Google, telefonun piyasaya sürülmesinin ardından üç yıl boyunca güvenlik güncellemeleri ve yeni özellikler sunmayı vaat ediyor. Saf arayüz ve kamera ile ilgilenmeyenlerin de şüphesiz tercih sebebi bu oluyor.

Pixel Serisi

CEO Sundar Pichai, açıklamasında son üç aylık kazanç listesini tam olarak açıklamamış olsa da Pixel 6a kullanıcılar arasında oldukça popüler bir telefon. Pichai bu başarının sırrı olarak Pixel telefonların Magic Eraser ve Photo Unblur gibi özelliklere borçlu olduğunu düşünüyor. Bu özelliklerden mi bilinmez ama 2022’nin ikinci çeyreğinde Google, %2 pazar payı ile Amerika Birleşik Devletleri’nde ki en büyük beşinci akıllı telefon satıcısıydı.

İlginizi Çekebilir: Google Play Oyunlar Simgesi Nihayet Android’e Geldi

Google’ın Pixel serisi için kazan listesine bakması ve açıklamalarda bulunması şirketin akıllı telefon pazarındaki varlığını iyileştirmeye ve büyütmeye oldukça kendini adamış olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu