OnePlus Nord Buds 2, Uygun Fiyatlı Bir Kulaklık Olacak

Son gelişmelere bakılırsa OnePlus, Nord markası altında bir kulaklık duyuracak. OnePlus Nord Buds 2 isimli kulaklık bakalım neler sunacak?

OnePlus, 7 Şubat tarihi itibariyle gerçekleştireceği kapsamlı etkinlikte OnePlus 11 dahil olmak üzere birçok ürün duyuracak. Küresel çapta gerçekleşecek etkinlikle birlikte OnePlus 11 ilk kez Çin dışında görücüye çıkacak. Marka etkinliklte ayrıca üst segment kulaklık OnePlus Buds Pro 2’nin de yine küresel duyurusunu gerçekleştirecek. Yeni bir rapora göre OnePlus bu defa uygun fiyatlı bir kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor. Nord markası altında sunulacak OnePlus Nord Buds 2 adlı kulaklık için sertifika süreci bir süre önce başladı. Son gelişmelerde kulaklığın bazı özellikleri gün yüzüne çıktı.

OnePlus Nord Buds 2 Özellikleri

Daha önce tanıtılan OnePlus Nord Buds’ın yerini alacak kulaklık, Bluetooth SIG web sitesinde E508A model numarasıyla listelendi. Buradaki bilgilere göre kulaklık bağlantı için Bluetooth 5.3’ü kullanacak. OnePlus Nord Buds modelinde Bluetooth 5.2 kullandığını biliyoruz. Nord Buds 2’de Bluetooth 5.3 ile birlikte cihazın pil ömrü uzayacaktır. Bluetooth 5.3, düşük görev ve yüksek görev döngüleri arasında daha hızlı geçiş sunarak Bluetooth 5.2’den daha fazla enerji tasarrufu sağlamakta. Bunun dışında Nord Buds 2’de daha iyi sinyal kalitesi bekleyebiliriz.

Sertifika belgesi ayrıca kulaklıkların 1,5 W, kasanın ise 4,5 W’a kadar şarj olacağını ortaya koydu. Şarj için standart bir USB Type-C konektörü kullanılacak. Kulaklığa dair bilinen şu an bunlarla sınırlıyken, OnePlus yeni modelde bazı noktalarda donanım yükseltmeleri gerçekleştirebilir.

Birinci nesil Nord Buds kablosuz kulaklıklarda 12,4 mm titanyum dinamik sürücüler yer alıyor. Kulaklıklarda bulunan 41mAh pil, 7 saate kadar müzik çalabiliyor. Kasa ile birlikte pil ömrünü 30 saate kadar uzayabiliyor. Düz gövde tasarımına sahip olan kulaklıklar ayrıca ter ve toza karşı koruma için IP55 sertifikasıyla geliyordu.

Başa dön tuşu