Huawei Mate X3 İlk Kez Sızdırıldı

Huawei’in katlanabilir telefonu ilk kez kameralara poz verdi. Huawei Mate X3, Mate 50’ye benzer bir kamera ile geliyor.


Şu sıralar Huawei cephesinde P60 serisinin duyurusuyla meşgulüz. Ancak marka P60 serisinin duyuruna kadar ya da seri ile birlikte bir katlanabilir telefon tanıtabilir. Huawei Mate X3 modeli uzun bir süredir gündemde ve bugün ilk kez telefona ait bir fotoğrafın sızdırıldığı iddia edildi.

Weibo aracılığıyla sızdırılan görüntüde katlanabilir telefonun Mate 50 serisinde gördüğümüze benzer, ancak biraz farklı bir yerleşime sahip dörtlü kameraya sahip olduğu görülüyor. Periskop kamera sağ üst kısma yerleşirken, diğer üçlünün ana kamera, ultra geniş açılı ve makro kamera olması muhtemel. Telefon ayrıca geniş bir LED flaşa sahip olacak.

Telefonun kamera biriminin XMAGE görüntüleme sistemi ile geleceğini ve fotoğraf bölümünde yeni geliştirmelerin olacağını bekleyebiliriz. Görüntüden ayrıca Mate X3’ün Mate X2 ile tamamen aynı olan bir yan açma ve kapama mekanizmasına sahip olduğunu onaylayabiliriz.

Fotoğrafta yer alan cihazın bir test modeli olduğunu ve koruyucu bir kılıfla gizlendiğini belirtelim. Bu nedenle dış tasarıma genel bir bakış atamıyoruz. Fakat çok yakında daha ayrıntılı görüntülerin sızdırılacağını söyleyebiliriz.

Huawei Mate X3 Neler Sunacak?

Görüntüyü sızdırılan kaynak ayrıca telefonun Snapdragon 8+ GEN 1 yonga setinden güç alacağını onaylıyor. Öte yandan daha önceki rapoarlar Huawei Mate X3’ün daha büyük pil kapasitesine ve öncülüne göre daha hafif bir tasarımı benimseyeceğini ortaya koydu. Menteşe sisteminde de kullanıcıların daha iyi açma kapama deneyimi yaşaması için iyileştirmeler planlanıyor.

Başa dön tuşu