Samsung, Qualcomm İle Özel İşlemci İçin Ortaklık Kurdu

Samsung, yeni telefonlarını sadece kendisine özel işlemci ile piyasaya sürmek için Qualcomm ile ortaklık kurdular.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ve Qualcomm, Samsung’un gelecekteki akıllı telefon serileri için ortak oldular. İki şirkette daha öncesinde Qualcomm’un Snapdragon Pro serisi zamanında akıllı telefonlar için zaten ortaklık kurmuştu. Şimdi ise yaklaşan Galaxy S23 serisi için resmi olarak “Galaxy için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformu” ismini vermiş olduğu benzersiz bir işlemciye sahip olacak.

Qualcomm Snapdragon Samsung İşlemci

İşlemcinin ismine ilk baktığımızda oldukça uzun gözüküyor ancak Samsung kullanıcıları için değiştirilmiş Snapdragon logolu ve yeni amiral gemilerine güç verecek olan özel işlemciyi hatırlatmanın daha basitleştirilmiş bir yolunu da buldu. Henüz bu kısaltma hakkında bilgi sahibi değiliz ancak tanıtım görsellerinde yer almasını bekliyoruz. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisi 1 Şubat tarihinde Galaxy Unpacked Etkinliğinde resmi olarak tanıtılacak bu sayede kullanıcılar yeni logoyu ve ismi önümüzdeki haftadan itibaren reklam panolarında ve sosyal medyada bolca görmeyi bekleyebiliriz. İşlemcinin şimdilik sadece Samsung’a özel olacağı biliniyor. Qualcomm ile yapılan anlaşmaya dair ayrıntılar şuan da belirsizliğini koruyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S24 İçin 10 Çekirdekli Exynos 2400 Hazırlanıyor

Samsung Galaxy S23 serisinin teknik özellikleri neredeyse ilk duyumlarından itibaren sızdırılmaya başladı. Şimdiye kadar hiç görmemiş iseniz Galaxy S23 modeli 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6,1 inç FHD+ (2340 x 1080 piksel) AMOLED ekrana sahip olacak. Galaxy S23+ modeli biraz daha büyük 6,6 inç ekrana sahip olacak ancak S23 modeli ile aynı ekran özelliklerine sahip olacak. Son model Galaxy S23 Ultra ise 6,8 inç’lik QHD+ (3088 x 1440 piksel) AMOLED ekrana sahip olacak. S23 ile aynı özelliklerin bu modelde de olması bekleniyor. Telefonlarda en üst düzey özellikler ve kamera serisi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu