Samsung Galaxy K Serisi Telefonlar Geliyor

Belgelendirme kuruluşlarına göre Samsung cephesinde Galaxy K serisi yeni cihazlar hazırlanıyor. Galaxy K zoom modeli hala hafızalarda.

Galaxy S23 serisinin tanıtımına kısa bir süre kalırken, Güney Koreli markanın birkaç Galaxy A serisi telefon hazırladığı biliniyor. Yeni bir rapora göre Samsung Galaxy K serisi telefonlar hazırlıyor. Galaxy K serisinde yer alması beklenen telefon, Bluetooth SIG sertifikasınıdan geçti.

Yeni akıllı telefonun adı Samsung Galaxy K748 ve sertifika bilgilerine göre Bluetooth 5.3’ü destekliyor. Galaxy K741 ve Galaxy K746 adlı iki telefonun daha önce Hindistan’da BIS sertifikası aldıklarını hatırlatalım.

Samsung Galaxy K Serisi Yeniden mi Canlanıyor?

Galaxy K serisi ilk telefon 2014 yılında çıkış yaptı. Arkasında devasa bir kamera modülüne sahip olan Galaxy K Zoom, o dönemin en sıra dışı telefonlarından biri olmayı başardı. Aslına bakarsanız bu telefonun bir yıl önce bir başka versiyonu tanıtıldı. Bu model Galaxy S4 Zoom ismiyle çıkış yaptı. Önden bakıldığında bir telefonu andıran S4 Zoom’un arka yapısı bir fotoğraf makinesinden farksızdı.

Peki Galaxy K serisi yıllar önceki strajini benimsemeye devam eder mi? Samsung’un Galaxy serisindeki modelleri kademeli olarak azalttığı malum. Ayrıca Galaxy S serisinin altına kamera odaklı bir seri neden olmasın. Fakat 2023 yılında bu tasarım anlayışının artık benimsenmeyeceği, Samsung’un seriyi çok daha modern bir hale getirmesi gerekecek. Galaxy K serisinde periskop kameralı modeller görmemiz ihtimal dahilinde. Fakat tüm bunlar şu an için bir senaryo. Söz konusu telefonların belki de model isimleri bizleri yanıltıyordur.

Başa dön tuşu