Google Pixel Tablet Sızdırıldı, Tam Bir Hayal Kırıklığı

Google Pixel Tablet nihayet sızdırıldı. Tasarımı hayal kırıklığı yaratan tabletin başlıca özellikleri de netlik kazandı.

Google, Mayıs 2022’de düzenlediği I/O 2022 etkinliğinde ilk tableti olan Google Pixel Tablet modelini sergiledi. Bazı raporlar, tabletin standart ve Pro şeklinde iki versiyonla çıkış yapacağını iddia etti. Fakat güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Pro model iptal edilirken, tablet serisi ilk etapta sadece bir modelle temsil edilecek. Henüz çıkış tarihi bilinmeyen Pixel Tablet’e Pixel 7 serisinde yer alan Tensor G2 işlemcisi güç verecek.

Google Pixel Tablet Karşınızda

Öte yandan kaynağın yayınladığı bilgiler Pixel Tablet’in özelliklerine daha fazla ışık tutuyor. Buna göre tablette 2.560 x 1.600 çözünürlüklü LCD ekran yer alacak. AMOLED ekran bekleyenler bu noktada hayal kırıklığı yaşayabilir.

Hayal kırıklığı yaşatan bir diğer durum ise tabletin tasarımı. Evet görüntüler beklenildiği kadar kaliteli değil, fakat Pixel Tablet’in görünümü mevcut Galaxy Tab S ve iPad’lerin gerisinde kalıyor. Tabletin nihai görünümü bakalım nasıl olacak.

Pixel tabletin şu ana kadar sızdırılan özelliklerini aktarmaya devam edelim. Tabletin en az bir sürümünde 8 GB Samsung üretimi RAM ve 256 GB UFS depolamanın yanı sıra yana monte edilmiş bir parmak izi okuyucusu olacak. Parmak izi tarayıcısı büyük olasılıkla güç tuşuna entegre olacak.

Öte yandan tabletin kolay kullanım için bir yuvaya sahip olacağı görülüyor. Google’ın bu özel aparatı kutuya dahil edip etmeyeceği şu an için bilinmiyor. Ayrıca satılan bir aksesuar da olabilir.

Başa dön tuşu