Cybertruck Yine Ertelendi, Hedef 2024!

Tesla CEO’su Elon Musk ile yapılan bir röportajda Cybertruck hakkında sorulan soruda üretiminin seneye kaldığını belirtti.

Günün erken saatlerinde Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarafından Cybertruck’ın 2024 yılına kadar tam hacimli olarak üretilmeyeceğini açıkladı. Birçoğumuzun da hatırlayacağı üzere Tesla’nın fütüristik tasarımlı Cybertruck’ı Kasım 2019 tarihinde tanıttı ve ardından ön sipariş almaya bile başladı.

Kasım 2019’dan Ocak 2023’e kadar 1,5 milyondan fazla potansiyel müşteri Cybertruck için ön sipariş oluşturdu ancak bunlardan hiçbirine henüz araç ulaşmadı. Elon Musk ile yapılan röportaj sırasında yaklaşmakta olan otomobilin geçen yılın ikinci çeyreğinde belirlenmiş olan 2023 yılının ortasında üretim hedefini gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği konusunda sorular soruldu. Musk’ın cevabı ise “bu yaz bir ara” oldu. Buradan da anlayacağımız üzere Cybertruck üretiminin ertesi yıla kadar seri hale geçmeyeceği sonucuna varıldı. Ayrıca “Her zaman üretimin başlangıcını en aza indirmeye çalışıyorum. Katlanarak artacaktır ancak ilk başta çok yavaş olacaktır.” cevabına da açıklamasına ekledi.

Cybertruck

Bugüne kadar sürekli olarak gecikme haberleri ile karşımıza çıkan Cybertruck en son 2021’in sonlarında ön üretimin başlaması planlanıyordu. Ancak COVID-19 salgını kamyonun ertelenmesine sebep oldu. Geçtiğimiz yıl ise gelen haberlere göre bu yıl ön üretime başlayacağı söylendi. Ancak bu yıl da pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: Elon Musk Servetini Kaybediyor! Osmanlı Böyle Çökmedi!

Ancak en azından Tesla, Cybertruck kamyonetinin gövdesini üretecek dökümler de dahil olmak üzere montaj için gerekli üretim ekipmanını kurmaya başladığını açıkladı. Bu durumda da gözüken şu ki nihayet seri üretim için hazırlıklar başlamış gibi gözüküyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu