Redmi Note 9 Serisi MIUI 14 Güncelleme Yol Haritası Belli Oldu

Redmi Note 9 serisi modellerin MIUI 14 güncellemesini alacağı netleşti. Hatta bir kaynak telefonların güncelleme dağıtım dönemini açıkladı.

MIUI 14 güncellemesinin dağıtımı özellikle Çin’de hızlı bir şekilde devam ediyor. Aynı hızı ne yazık ki küresel çaptaki modeller için göremiyoruz. Yine de milyonlarca Xiaomi, Redmi ve POCO kullanıcısı MIUI 14’ü deneyimlemek için sabırsız bekleyişini sürdürüyor. Yeni bir rapora göre üç yıllık Redmi Note 9 serisi MIUI 14 güncellemesi alacak. Fakat kullanıcıların güncelleme için bir süre daha beklemesi gerekecek.

Redmi Note 9 Serisi MIUI 14 Güncellemesi İkinci Çeyrekte

Xiaomiui sitesine göre Note 9 serisi iki büyük güncelleme almalarına rağmen MIUI 14’e yükseltilecek. Güncelleme alacak modeller arasında Redmi Note 9, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9 Pro Max’i görüyoruz. Site ayrıca POCO M2 Pro modelinin de MIUI 14’e yükseltileceğini bildirdi. Güncellemeler 2023’ün ikinci çeyreğinde (nisan-mayıs-haziran) yayınlanacak.

Yukarıda listelenen akıllı telefonların dışında Redmi 10X serisi, Redmi 9 ve Poco M2 için de MIUI 14 güncellemesi yayınlanacak. Yukarıda saydığımız tüm modeller için yayınlanacak MIUI 14 güncellemesi Android 12’yi temel alacak. Güncel modellerde ise MIUI 14 sürümü Android 13’ü temel alacak.

MIUI 14 modern bir tasarıma sahip olup, şimdiye kadarki en hafif sürüm olarak çıkış yaptı. MIUI 14’e dahil edilen Photon Engine özelliği, iyileştirilmiş bir sistem mimarisine ve daha hızlı uygulama yükleme süreleri vaat ediyor.

MIUI 14, geliştirilmiş performansa ek olarak bir dizi görsel değişiklik de getiriyor. Kullanıcılar artık klasörleri daha büyük simgelerle özelleştirebilir ve farklı şekil ve boyutlarda çeşitli widget’lar arasından seçim yapabilmekte. Seyrek kullanılan uygulamalar için otomatik sıkıştırma, kalıcı bildirimleri kapatma özelliği ve ana ekran evcil hayvanları gibi yeni özellikler de eklendi.

Başa dön tuşu