Poco X5 Pro, Kendi Segmentinin En Ucuz Telefonlarından Biri Olacak

Poco X5 Pro modeli iyice yaklaştı. Yeni bir rapora göre telefon Snapdragon 778G işlemcili en ucuz telefonlardan biri olacak.

Xiaomi çok yakında küresel pazarlar için POCO markası altında iki yeni telefon duyuracak. POCO X5 ve X5 Pro modelleri hakkında son dönemde birçok sızıntı gerçekleşti. Her iki telefon bir süre önce Çin dışına çıkan Redmi Note 12 serisini referans alacak. İddiaya göre X5 Pro, Redmi Note 12 Speed Edition‘ın yeniden markalanmış bir versiyonu olacak.

Son olarak POCO X5 Pro’nun Hindistan lansman fiyat aralığına dair ipucu ortaya çıktı. Güvenilir bir kaynağın aktardığına göre telefon 21.000 ₹ (258 $) ile 23.000 ₹ (282 $) arasında fiyatlandırılacak. Bunlar telefonun lansman fiyatları olacak. Cihazın tanıtım dönemi bittikten sonra fiyatların biraz daha yükseltilmesi bekleniyor. Yine bu fiyatlar göz önüne alındığında X5 Pro, Snapdragon 778G işlemcili telefonlar arasında en ucuzu olacak.

POCO X5 Pro’nun sızan görüntüsü, çerçeve tasarımının Redmi Note 12 Pro Speed ​​Edition ile aynı olacağını gösterdi. Telefonda yine POCO’ya has dokunuşlar olacak. Bunlardan biri sarı renk seçeneği, diğer ise arka bölümdeki POCO logosu olacaktır.

POCO X5 Pro Başlıca Özellikleri

X5 Pro modelinde 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde, 120Hz tarama hızına sahip ve 1920Hz’e kadar PWM karartma desteği sunan 10 bit OLED ekran yer alacak.

Snapdragon 778G işlemcisinden güç alacak telefon aynı zamanda 8GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar dahili depolama sunacak. Android 13 sürümüyle kutudan çıkacak olan telefonda üç arka kamera göreceğiz. Kamera birimi 108 megapiksel ana, 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro şeklinde. Telefonda ayrıca 67 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil göreceğiz.

Başa dön tuşu