Meta, Messenger İçin Uçtan Uca Şifreleme ve Yeni Özellikler Ekliyor

Günümüzün en popüler mesajlaşma hizmetlerinden olan Messenger, uçtan uca şifreleme ve yeni özelliklere kavuşuyor.

Her ne kadar en çok kullanılan mesajlaşma hizmeti WhatsApp olsa da aynı merkezin diğer üyesi olan Messenger’da en çok kullanılan hizmetlerde bulunuyor. Meta’nın Instagram mesajlarını da Messenger ile birleştirmesinden sonra bu hizmet biraz daha kullanıcı kazanmaya başardı. Şimdi ise Meta tarafından yapılan açıklamada Messenger için çok sayıda ilgi çekici yeni özelliği piyasaya süreceğini açıkladı. ayrıca yeni özellikler arasında gizliliğe önem verdiğini gösteren uçtan uca şifreleme seçeneğini de aktif hale getiriyor.

Messenger Yeni Özellikler

Meta, Messenger uygulamasına yeni özellikleri eklediğini resmi olarak duyurdu; Sohbet Temaları, Özel Sohbet Emojileri ve Tepkileri, Grup Profili Fotoğrafları, Bağlantı Önizlemeleri, Aktif Durum ve Android için Baloncuklar. Yeni eklenen özelliklere biraz daha yakından bakalım;

  • Sohbet Temaları: Messenger için yeni özellikler listesinin en başında bulunan yenilik yeni temalar. Uçtan uca şifreli sohbetlerde konuşmaların kişileştirilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olabilmesi için Meta sohbet temaları yeniliklerin içerisine ekledi. Artık uçtan uca şifreli sohbetler için statik renk ve degrade temalar da dahil olmak üzere temalar ayarlayabileceksiniz.
  • Özel Sohbet Emojileri ve Tepkileri: Uçtan uca şifrelenmiş mesajlarınızda artık konuşmalarınızda emoji reaksiyonlarının tam menüsünü görebileceksiniz. Bu sayede hızlı tepkileri kendinize göre kişileştirebileceksiniz.
  • Grup Profili Fotoğrafları: Arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla farklı sohbetler için grup fotoğrafları seçebileceksiniz.
  • Bağlantı Önizlemeleri: Konuşmalarınızda sizin veya size paylaşılmış olan bir bağlantının önizlemesini sohbette kolaylıkla görebileceksiniz. Bu sayede bağlantıya tıklamadan fikir sahibi olabileceksiniz.
  • Aktif Durum: Kişilerinizin sizin ne zaman aktif olduğunuzu görmesine olanak sağlayan yeni özellik sayesinde size ulaşmak için ne zaman arama yapacakları hakkında fikir sahibi olmalarını kolaylaştırıyor. Ayrıca gizliliğinizi arttırmak için bu seçeneği devre dışı bırakabileceksiniz.
  • Android için Baloncuklar: Android’in son güncellemeleri ile gelen baloncuk içerisinde sohbet özelliğini artık gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde Messenger uygulamasından yeni bir mesaj aldığınız zaman ekranda bir balon görülecek.
Messenger Uçtan Uca Şifre

İlginizi Çekebilir: Instagram ve Facebook Gençleri Korumak İstiyor!

Meta bu yeni özelliklerin yanında Messenger için uçtan uca şifrelemeyi test ettiklerini belirtti. Günümüzde çok fazla gizlilik ihlali gibi durumlar olduğunu düşünürsek kullanıcıların iletişim kurdukları platformların gizli ve güvenli olmasını isterler. Yukarıda bahsettiğimiz yeni özellikler ve uçtan uca şifreleme özelliği Meta tarafından oldukça geniş kapsamlı testlere tabii tutulacak. Testlerden olumlu geri dönüşler aldıkça Messenger özellikleri güncellemeler ile vermeye başlayacaklar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu