Meizu 20, Muhtemel Tasarımıyla Karşınızda

Meizu tarafından yeni amiral gemisi telefonu olan Meizu 20 modeli için tasarım patent başvurusu yaparken tasarımı sızdırıldı.

Çinli teknoloji firması Meizu, küresel pazarlarda diğer Çinli markalar kadar popüler bir marka değil. Ancak orijinallik ve değişik özelliklerle dolu akıllı telefonları kendi ülkesinde geniş bir hayran kitlesine sahip. Şirketin geçtiğimiz günlerde Meizu 20 olarak adlandırdığı yeni bir Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile güçlendirilmiş amiral gemisi üzerinde çalıştığı doğrulanmıştı. Telefonun resmi olarak piyasaya sürülmesi beklenirken almış olduğu bazı patentler sonucu telefonun tasarımı tamamen ortaya çıktı.

Meizu, Meizu 20 olduğu iddia edilen amiral gemisi telefon için tasarım patenti başvurusunda bulundu. Görüntüyü incelemeye başlarsak; telefonun ön yüzeyi ince çerçevelere sahip olduğu görünüyor. Ekranın üst orta kısmında kamera deliği bulunuyor. Ayrıca görüntüye bakıldığında düz bir ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun arka bölümünden devam edersek dörtlü kamera çıkıntısı olduğu görülüyor. Bu çıkıntılardan dördü de kamera olabilir, üçü kamera biri LED flaş şeklinde de görülebilir.

Meizu 20 Patent

Telefonun diğer bölümlerine de baktığımızda sağ tarafında ses tuşları ve güç tuşu bulunuyor. Üst bölümünde bir mikrofon deliği bulunuyor. Mikrofon deliğinin yanında ise Kızılötesi olması beklenen bir delik bulunuyor. Alt bölümüne geldiğimizde ise SIM kart yuvası, USB Type-C çıkışı ve hoparlör ızgarası bulunuyor.

Meizu 20’nin varlığı geçtiğimiz ay şirket tarafından yayınlanan bir tanıtım videosu ile doğrulandı. Meizu tarafından daha önce akıllı telefonun en yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile güçlendirileceğini açıklamıştı. Ayrıca bazı söylentilere göre bu modelin daha üst sürümü olan 20 Pro modeli için bu işlemciyi kullanabilecekleri söyleniyor.

Meizu’nun en son amiral gemisi modeli olan Meizu 18’in piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki yıl geçti. 2021 yılında Snapdragon 888 5G ile piyasaya sürülmüştü ve 120Hz ekran yenileme hızına sahip Super AMOLED ekran ile birlikte gelmişti.

İlginizi Çekebilir: Meizu Hırsızlığa Karşı Yeni Bir Patent Aldı

Meizu 20 hakkında şimdilik güçlü bir işlemciye sahip olacağını ve muhtemelen etkileyici kameralara sahip olacağını düşünebiliriz. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Meizu tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

Başa dön tuşu