iOS 16.3 Güncellemesi Yayınlandı, Yeni Duvar Kağıtları Eklendi

iOS 16.3 Güncellemesi başladı. Apple kullanıcılar tarafından bildirilen birçok sorunu giderdi. Ayrıca sisteme yeni duvar kağıtları eklendi.

Apple, geçtiğimiz eylül ayında yayınlanan iOS 16’nın üçüncü büyük güncellemesi olan iOS 16.3‘ü yayınladı. iOS 16.3 güncellemesi, iOS 16.2’den bir ay sonra çıkıyor.

iOS 16.3, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidilerek uygun iPhone ve iPad’lere kablosuz olarak indirilebilir. Apple ayrıca eski cihazlara sahip iPhone kullanıcıları için iOS 15.7.3 güvenlik düzeltme ekini de yayınladı.

iOS 16.3 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Bugünkü güncelleme, bir Apple kimliğine giriş yapmak için kullanılan dijital iki faktörlü kimlik doğrulamanın yerini alan fiziksel iki faktörlü kimlik doğrulama sağlayan Apple Kimliği Güvenlik Anahtarlarını sunar. Apple Kimliği girişinizi yalnızca e-posta veya SMS’ten gelen bir yetkilendirme kodunu kullanarak değil, aynı zamanda diğer iOS aygıtlarını kullanarak da doğrulamanıza olanak tanır.

Yeni Unity duvar kağıtlarının yanı sıra ikinci nesil HomePod desteği de mevcut. Apple, yanlışlıkla acil durum aramalarını önlemek için Acil SOS özelliğini geliştirdi. Yine de yan düğmeyi ses artırma veya azaltma düğmesiyle basılı tutarak Acil SOS’u etkinleştirebilirsiniz, ancak düğmeleri belirli bir süre basılı tutup sonra bırakmazsanız arama başarısız olur.

Apple, iPhone 14 Pro Max’in ekranında geçici olarak görünen yatay çizgi sorununu da çözdü. Ayrıca, Ev Kilit Ekranı parçacığının Ev uygulamasının durumunu yanlış bir şekilde görüntülemesine, müzik istekleri ve CarPlay ile ilgili Siri hatalarına neden olabilecek bir sorun da güncelleme kapsamında düzeltildi.

Başa dön tuşu