Huawei P60 Pro Beklenenden Daha İyi Olacak

Huawei P60 Pro modelinin birçok özelliği sızdırıldı. Amiral gemisi telefon önceki sızıntılara göre daha iyi teknik özellikler sunacak.

Huawei P60 Pro modelinin teknik özellikler noktasında güncellenmiş bir sızıntı Weibo aracılığıyla yayınlandı. Görüntüyü yayınlayan kaynağın aktardıklarına göre telefon önceki sızıntılara göre daha güçlü teknik özellikler sunacak.  Ek olarak sızıntı, henüz tanıtılmayan amiral gemisinin arka panelini gösteren yeni bir render içeriyor.

Huawei P60 Pro Başlıca Özellikleri

Huawei P60 Pro’ya göre Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin 4G versiyonu güç verecek. İşlemciye LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 bellek teknolojileri eşlik edecek. Çinli BOE tarafından üretilecek OLED ekran 6.6 inç büyüklüğünde olacak. Panelin yenileme hızı 120 Hz, PWM frekans değeri ise 1920 Hz görünüyor.

Telefonun arka kamera modülünde üç sensör bulunur: Sony IMX888 (50 MP, ana), IMX858 (50 MP, ultra geniş açılı optik) ve OmniVision OV64B (64 MP, telefoto lens). Akıllı telefonun ekranına 32 megapiksellik bir ön kamera gömülecek. Öte yandan telefonun 100 watt kablolu ve 50 watt kablosuz şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil taşıyacak.

Huawei P60 seirsinin mart ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Seride P60e, P60, P60 Pro ve P60 Ultra şeklinde dört modelin yer alacağı gelen bilgiler arasında.

Huawei P60 Pro’nun sızdırılan görüntüsünden söz etmek gerekirse, telefon öncülüne göre yenilenmiş bir kamera tasarımı sunacak. Ortadaki ana sensör hallice büyük görünürken, alt ve üst kısmında birer sensör bulunuyor. LED flaş ise kamera alanın sağ üst köşesine konumlandırılıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu