OnePlus Klavye Yakında Piyasaya Sürülecek

KeyChron ile iş birliği yapılarak geliştirilen OnePlus Klavye önemli özelliğini gösteren tasarımı ile yakında piyasaya sürülecek.

OnePlus yaklaşık iki hafta sonra en yeni amiral gemisi akıllı telefonunu küresel pazarda piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Şüphesiz hangi modelden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur; OnePlus 11. Şirket 7 Şubat tarihinde yapacak olduğu lansmanda sadece amiral gemisi akıllı telefonunu değil birçok başka cihazını da piyasaya sürecek. Bu cihazlardan birisi de OnePlus’ın klavye üreticisi KeyChron ile işbirliği yaparak geliştirdiği yeni klavyesi.

OnePlus Klavye

Çinli akıllı telefon üreticisi iki geçtiğimiz aylarda başlayan sızıntılar sonucu klavyenin OnePlus Nord Klavye olarak gelmesi bekleniyordu ancak yeni sızıntılara göre isimde Nord ismi bulunmayacak sadece OnePlus Klavye olarak geçeceği söyleniyor. Ayrıca isminin yanında yeni klavyenin nasıl bir görünüme sahip olduğu görebileceğimiz bir tasarımı da sızdırıldı.

Sızdırılan görüntüye baktığımızda piyasaya sürülmesine sayılı günler kalmış klavyenin mekanik bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz. Daha önceki sızıntılarda mavi rengiyle gözüken klavye bu sefer beyaz rengi ile görüntülendi. Klavyenin öne çıkan bölümü olan sağ tarafında üst bölümünde kırmızı renkli bir tuş görülüyor. Bu tuşun şimdilik ne için kullanılacağı bilinmese de güç tuşu olması bekleniyor. Ayrıca bu tuşun altında işlemi silme, imleci veya sayfayı bir ekran yukarı/aşağı taşımak için tuşlar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: OnePlus Nord Klavye Tasarımı Sızdırıldı

Şu an için OnePlus’ın resmi internet sitesinden klavye hakkında bilgi almak istediğimizde klavyenin şimdilik test aşamasında olduğunu ve önümüzdeki ay piyasaya sürüleceğini belirten küçük bir sayfa görünüyor. Klavyenin seri üretimi Mart ayında başlayacak olsa da bu ürünün küresel pazarda yer alıp almayacağı hala bir belirsizlik içerisinde.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu