Galaxy M54 5G, Uzun Bir Süre Sonra Tekrardan Geekbench’te Görüldü

Güney Koreli dev şirket Samsung’un uzun zamandır sessizliğini koruyan Galaxy M54 5G modeli tekrardan Geekbench platormunda görüldü.

Güney Koreli dev şirket Samsung, Kasım 2022 tarihinden itibaren haber alınamayan orta segment akıllı telefonu olan Galaxy M54 5G modeli geçtiğimiz günlerde kendini hatırlatarak Geekbench platformunda kendini tekrardan gösterdi. Platformda görüntülenen cihazın CPU performansı ve bazı diğer temel özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Galaxy M54 5G Geekbench

Telefon Geekbench’in sitesinde SM-M546B model numarası ile gözüküyor. Test sonuçlarına baktığımız zaman modelin “s5e8835” anakartı olan Exynos 1380 işlemcisi ile güçlendirilileceği gözüküyor. 2.00 GHz hızında çalışan dört çekirdek ve 2.40 GHz hızında çalışan dört çekirdekten oluşuyor. Cihaz listede gözüktüğü üzere Android’in son sürümü olan Android 13 ile birlikte ve 8 GB Ram ile birlikte kutudan çıkacak. Geekbench’in tek çekirdekli test sonucundan 769, çok çekirdekli test sonucundan ise 2509 puan aldı.

Listeye baktığımız zaman Galaxy M54 5G hakkında başka bir bilgi gözükmüyor. Ancak Kasım aylarından kalma cihaz hakkında çıkan bilgilere bakmak gerekirse 120Hz ekran yenileme hızına sahip 6,67 inç FHD+ ekran ile gelecek. 64 megapiksellik ana kameraya sahip olacak model de 12 megapiksel ve 5 megapiksellik iki kamera eşlik edecek. Eşlik edecek kameraların hangi lense sahip olacağı bilinmesede ultra geniş açı ve makro lenslerinin gelmesini bekleyebiliriz. Bu kameralara ek olarak ön tarafında da 32MP’lik selfie kamerası bulunacak.

İlginizi Çekebilir: Android 13 One UI 5.0 Güncellemesi Alan Tüm Samsung Modelleri

Son olarak Galaxy M54 hakkında sızan bilgilere bakmak gerekirse kaç W hızlı şarjı destekleyeceği bilinmese de 6000 mAh pil kapasitesine sahip olacağı biliniyor. Bu kadar uzun bir süreden sonra tekrardan gündeme gelen telefonun yakın bir süre sonra piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. İlerleyen günlerde hem sızıntılar ile hem de Samsung tarafından resmi açıklamalar ile daha fazla bilgiye sahip olacağız. Ancak o zamana kadar beklememiz gerekecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu