Moto G23 Karşınızda! Tasarım ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Motorola’nın giriş seviyesi ve bütçe dostu modellerinden Moto G23 telefonunun bazı teknik özelikleri ve tasarımı lansman öncesi sızdırıldı.

Motorola’nın bu sıralar ana gündeminde Moto G13 ve Moto G23 adını vermiş olduğu bütçe dostu giriş seviyesi akıllı telefonlar bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan sızıntılar ile telefonların fiyatlandırılması, depolama alanları ve renk seçenekleri hakkında bilgi sahibi olmuştuk. Şimdi ise bu modellerden G23’ün tasarımı ve bazı teknik özelliklerinin belli olduğu yeni raporlar ortaya çıktı.

Moto G23

Moto G23 modelinin arka tasarımından başlamak gerekirse son zamanlarda Redmi modellerinde sıkça gördüğümüz bir tasarım ile geliyor. Sol üst köşede kameraların ve LED flaşın bulunduğu küçük bir dikdörtgen modül bulunuyor. Alt alta sıralanmış iki büyük kamera ve ortasında bulunan küçük bir kamera ile üç kameraya sahip. Telefonun ana kamerasından başlamak gerekirse daha canlı ve süper keskinlik için Dört Piksel teknolojisine sahip 50MP ana kameraya sahip. Diğer iki kameranın ise 5MP’lik ultra geniş açı ve 2MP’lik makro kamera olduğu biliniyor.

Arka tarafının değerlendirilmesi bittiğine göre ön tarafa geçebiliriz. Ön tarafta öncelikle bizi üç tarafı orta kalınlıkta alt tarafı daha da kalın çerçeveler ile bizi karşılıyor. Telefonun üst orta bölümünde kamera deliği bulunuyor. Bu deliğe gelen kameranın da 16MP’lik selfie kamerası olduğu biliniyor. Ekran hakkında tasarımın dışına çıkmak gerekirse 90Hz ekran yenileme hızına sahip 1600×720 çözünürlüklü 6,5 inç IPS LCD ekrana sahip olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Moto G53 5G’nin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı

Moto G23 telefonuna MediaTek Helio G85 işlemcisinin güç vermesi bekleniyor. Teknik açıdan son olarak 30W kablolu hızlı şarjı destekleyen 5000 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Geçtiğimiz günlerde çıkan sızıntılar ile Moto G23’ün Mavi, Gri ve Beyaz olmak üzere üç renk seçeneğine sahip olduğunu öğrenmiştik.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu